REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka Polskie systemy bezpieczeństwa w USA

Polskie systemy bezpieczeństwa w USA

-

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) pomogła spółce Gastop w zdobyciu kontraktów na amerykańskim rynku. Dzięki temu polski producent bramek bezpieczeństwa wzmacnia swoją obecność i rozszerza sieć kontaktów za Oceanem.

REKLAMA

Gastop Production, założona w 1996 roku w podkrakowskim Zabierzowie, opracowała i opatentowała rozwiązania w zakresie mechanizmów do urządzeń kontroli ruchu osobowego. Projektowanie i wytworzenie wszystkich produktów spółki odbywa się w Polsce, a wszelkie urządzenia elektroniczne i mechaniczne są efektem prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez spółkę. Dziś, te autorskie pomysły są wykorzystywane w tysiącach obiektów na całym świecie. Od I kwartału 2019 roku spółka jest obecna w Stanach Zjednoczonych. W ekspansji na ten rynek wspiera ją chicagowskie biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Z naszą pomocą Gastop udało się podpisać kilka kontraktów kluczowych dla rozwoju jej biznesu w USA na łączną kwotę blisko 1 mln PLN. Wsparliśmy spółkę w poszukiwaniach miejsca na biuro oraz showroom, podpowiedzieliśmy jak dostosować materiały marketingowe do amerykańskich standardów. Odpowiadamy również za aktywne powiększanie sieci kontaktów firmy w USA – wyjaśnia Michał Rzeźnik, kierownik biura PAIH w Chicago.

Jak podkreśla Piotr Jezioro, prezes amerykańskiego oddziału Gastop, jednym z największych atutów produktów Gastop jest ich uniwersalność.

– Poszczególne bramki mogą zostać zmodyfikowane o komponent zawierający dozownik płynu do dezynfekcji lub pomiary temperatury. W obliczu pandemii COVID-19 jest to rozwiązanie poszukiwane na wielu rynkach, w szczególności w Stanach Zjednoczonych, gdzie sytuacja od wielu miesięcy jest bardzo poważna. Dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni PAIH za pomoc w wykorzystaniu tej szansy – mówi Peter Jezioro, przedstawiciel Gastop.

Polscy przedsiębiorcy bardzo sprawnie i kreatywnie radzą sobie ze skutkami gospodarczymi pandemii. Szukają z nami szans biznesowych nawet na najbardziej konkurencyjnych rynkach. Życzę Gastop powodzenia w dalszej ekspansji w Stanach Zjednoczonych. Jestem przekonana, że autorskie rozwiązania spółki znajdą tam wielu odbiorców. My jej w tym pomożemy – podkreśla Grażyna Ciurzyńska, p.o. prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

W sierpniu GUS poinformował, że eksport towarowy z Polski do USA wyniósł w pierwszym półroczu aż 3,5 mld euro, tj. o 2,3 proc. więcej r/r. Stany Zjednoczone były w tym okresie również najpopularniejszym kierunkiem ekspansji przedsiębiorców współpracujących z PAIH. Największe zainteresowanie wejściem lub wzmocnieniem obecności na tym rynku wykazali przedsiębiorcy z branż: budowlanej, rolno-spożywczej, IT, kosmetycznej, meblarskiej i odzieżowej.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne Halloween (WIDEO)

Kryzys w Dolinie Napa

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks