REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPolska będzie 15. użytkownikiem Patriotów w świecie i szóstym w Europie

Polska będzie 15. użytkownikiem Patriotów w świecie i szóstym w Europie

-

Podpisanie w środę umowy na dostawę amerykańskich rakietowych kompleksów obrony powietrznej Patriot oznacza, że Polska dołączy do grona 15 państw będących ich użytkownikami, wśród których jest pięć europejskich krajów NATO.

USA użyły Patriotów bojowo po raz pierwszy przeciwko irackim pociskom balistycznym podczas pierwszej wojny nad Zatoką Perską w 1991 roku.

REKLAMA

Potem zakupiły je cztery inne państwa NATO – Grecja, Hiszpania, Holandia i Niemcy, a Rumunia zawarła w listopadzie ubiegłego roku podobną jak Polska umowę o ich dostawie.

Pozostali nabywcy Patriotów to Arabia Saudyjska, Izrael, Japonia, Katar, Korea Południowa, Kuwejt, Tajwan i Zjednoczone Emiraty Arabskie. (PAP)

fot.YONHAP/EPA-EFE/REX/Shutterstock

7 KOMENTARZE

  1. Przecież młody Morawiecki to mydłek, cienias-pierdzielący o niczym chłoptaś, którego ojciec posłał do terminowania. A „broszka” wie, że to jest jej koniec kariery powiatowego kaowca w „warszawce” i chapie kasiorę na wydrę.

    • Przed czyms tam obroni, tylko nie przed rosyjskimi isknderami ktore juz sa wycelowane w cele w Polsce. Poza tym dojna zmiana nie dosc ze zaplacila dwa razy wiecej niz np Rumunia to dostana je duzo pozniej od Rumonow. Tak samo koncertowo dojna zmiana spieprzyla sprawe z Caracallami. Dla Polski byly zaslabe wedlug dojnej zmiany ale juz dla Japonii okazaly sie idealne. Takim sposobem Polska jest kompletnie bezbronna wobec Rosji a nasza jedyna nadzieja w razie konfliktu jest USA.

  2. Pani Mario – to nie złom, ale nowoczesne rakiety…bez uzbrojenia. Kupiliśmy na razie obudowę a gotowość bojowa nastąpi w 2025 roku!!!. Czekaj tatka latka a Rosjanie do tego czasu (bo to jest wszystko przeciwko Rosji!) czyli za 7 lat, będą mieli nowe ISKANDERY. Ameryka jest cwana, po co prowadzić jakąkolwiek wojnę na terenie własnego kraju, gdy przedpolem bitwy może być Polska. Jak nam Rosjanie rzucą na łeb rakiety – to Amerykanie wprowadzą … 🙂 sankcje i wydalą kilku Rosjan z Ambasad w USA. Jednym słowem Amerykanie traktują Polskę jako poligon doświadczalny. No przecież wojny atomowej o Polskę nie wywołają 🙂 „Nie będziemy umierać za Gdańsk” – to z historii II Wojny Światowej.

REKLAMA

2097906094 views

REKLAMA

REKLAMA

2097906327 views

REKLAMA

REKLAMA

2099702719 views

REKLAMA

2097906470 views

REKLAMA

2097906571 views

REKLAMA

2097906681 views