REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Polscy śledczy zamierzają zbadać wrak Tu-154

Polscy śledczy zamierzają zbadać wrak Tu-154

-

Prokuratura przygotowuje wniosek do Rosji w sprawie wyjazdu polskich śledczych do Smoleńska, którzy mają zinwentaryzować szczątki rozbitego samolotu – podaje RMF FM.

“Trochę jeszcze potrwa, zanim taki wyjazd będzie możliwy. Trwają ostatnie uzgodnienia szczegółów wniosku o pomoc prawną. Niebawem ma zostać wysłany, jednak wszystko zależy do Rosjan i ich odpowiedzi na tę prośbę polskich prokuratorów” – zastrzega rozgłośnia. Zespół prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy rządowego Tu-154M ma się zorientować, w jakim stanie jest wrak, sfotografować, opisać i oznaczyć poszczególne części rozbitej maszyny jako materiału dowodowego.

REKLAMA

Rosja odmawia zwrotu Polsce wraku samolotu do czasu zakończenia śledztwa prowadzonego przez prokuraturę Federacji Rosyjskiej.

W lutym Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało wysłanie do Rosji pytania o czynności śledcze, które kazały im zatrzymać wrak samolotu. Szef MSZ Witold Waszczykowski informował, że jest przygotowywana skarga na zagrabienie polskiego mienia, która zostanie wniesiona do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze w razie braku pozytywnej odpowiedzi Rosji.

Śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej przez sześć lat prowadziła Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Wiosną 2016 roku, po reformie prokuratury, której częścią była likwidacja prokuratury wojskowej, śledztwo przejęła Prokuratura Krajowa. (PAP)

Na zdj.: wrak Tupolewa Tu-154 ciągle na terenie Rosji, fot.Nterstate Aviation Committee/Handout/EP

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Halina Nowak

śp. Cecylia Rożnowska

śp. Tadeusz M. Kreczko

śp. Maria Cholewa

śp. Janina Kuczyński

REKLAMA

REKLAMA