REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPodlaskie. Prezydent Duda i szef MON oglądają z wojskiem pierwszy mecz Polaków...

Podlaskie. Prezydent Duda i szef MON oglądają z wojskiem pierwszy mecz Polaków na mundialu

-

Prezydent Andrzej Duda i wicepremier, szef Mon Mariusz Błaszczak we wtorek wieczorem razem z żołnierzami, funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji, którzy pełnią służbę przy wschodniej granicy, oglądają pierwszy mecz polskiej reprezentacji na mundialu. Polska gra z Meksykiem.

Wspólne oglądanie meczu odbywa się w bazie wojskowej w Nowej Łuce (Podlaskie), gdzie zorganizowano strefę kibica. W wojskowym namiocie rozstawiono telebim, są też rozwieszone biało-czerwone flagi. Zarówno prezydent RP, szef MON jak i żołnierze oraz funkcjonariusze służb mają szaliki z napisem „Polska”. Przed meczem wspólnie z drużyną odśpiewano hymn RP.

REKLAMA

Przedstawiciele służb mundurowych jeszcze przed rozpoczęciem meczu mówili, że nastroje są jak najbardziej pozytywne i wierzą, że polskiej drużynie uda się wygrać.

„Jesteśmy pełni optymizmu, liczymy na dobry wynik. Dodatkową atrakcją dla nas i powodem do zadowolenia jest to, że mecz oglądamy w tak zacnym towarzystwie” – mówił PAP Michał Bura z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Dodał, że chodzi zarówno o towarzystwo prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka, ale też o towarzystwo żołnierzy i funkcjonariuszy policji, którzy pomagają SG w ochronie granicy.

„Nastrój bojowy. Czekamy na pozytywny wynik tego meczu i kibicujemy razem z żołnierzami z 16. Dywizji Zmechanizowanej” – mówił przed meczem st. chor. szt. Robert Stańczak. Dodał, że to ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że żołnierze mogą oglądać mecz razem z prezydentem i szefem MON. Powiedział, że takie „luźniejsze” spotkania z tak wyjątkowymi osobami są dla żołnierzy potrzebne. „Jest to dla żołnierzy powód do dumy, satysfakcji i do wspierania naszych działań, jeśli chodzi o wspieranie Straży Granicznej w ochronie naszej granicy” – mówił.

„Najbardziej cieszy fakt, że jesteśmy dzisiaj wszyscy razem: Policja, Straż Graniczna, a także wojsko, na co dzień współpracujemy, współdziałamy, natomiast dzisiaj chwila relaksu i cieszę się, że wszyscy razem możemy miło spędzić czas” – mówiła mł. asp. Paulina Pawluczuk-Kośko Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce.

Kancelaria Prezydenta i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zamieściły na Twitterze zdjęcia i filmiki z powitania prezydenta z funkcjonariuszami i wspólnego śpiewania hymnu. Jak podkreśliło BBN, prezydent przybył do 11 Pułku Artylerii – „symbolicznej jednostki, jako pierwszej skierowanej do wzmocnienia granicy w związku z białoruskimi działaniami hybrydowymi. Na posterunku przeszło od roku”. „Trzymamy kciuki za Biało-Czerwonych z żołnierzami i funkcjonariuszami!” – dodaje BBN.(PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

REKLAMA

2100040171 views

REKLAMA

REKLAMA

2100040404 views

REKLAMA

REKLAMA

2101836796 views

REKLAMA

2100040547 views

REKLAMA

2100040648 views

REKLAMA

2100040758 views