REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska PK: sprawa zabójstwa Iwony Cygan po 18 latach – rozwiązana

PK: sprawa zabójstwa Iwony Cygan po 18 latach – rozwiązana

-

O sprawie zabójstwa Iwony Cygan ze Szczucina pisaliśmy kilkakrotnie. Śledztwo przejęli detektywi z krakowskiego Archiwum X, którzy twierdzili, że część tropów prowadzi do Chicago. Prokuratura Krajowa wydała w piątek 30 grudnia oficjalny komunikat w tej sprawie. Są pierwsi aresztowani.

Prokuratorskie zarzuty za zabójstwa sprzed lat

REKLAMA

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan. Doszło do niego w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 roku w Łęce Szczucińskiej (powiat dąbrowski, województwo małopolskie).

Czynności procesowe z podejrzanymi

W dniu 28 grudnia 2016 roku Naczelnik Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie – Piotr Krupiński – wydał postanowienia o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu osób podejrzanych: Pawła K., Leszka W. oraz Renaty G.-D. (Renata Giera-Dubiel, Paweł Kopacz, Robert Kupiec, Andrzej Łachut – przyp. red.).

W toku dalszych czynności wczoraj (29 grudnia 2016 roku) w charakterze podejrzanego przesłuchano Leszka W. Prokurator ogłosił mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 231 par. 2 kodeksu karnego w związku z art. 231 par. 1 kodeksu karnego i art. 239 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 11 par. 2 kodeksu karnego (nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poplecznictwo).

Wczoraj (29 grudnia 2016 roku) w charakterze podejrzanej przesłuchana została również Renata G.-D. Prokurator ogłosił jej zarzut popełnienia czterech przestępstw z art. 233 par. 1 kodeksu karnego (składanie fałszywych zeznań).

W stosunku do Pawła K. wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutu popełnienia przestępstwa z art. 148 par. 2 pkt 1 kodeksu karnego (zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem). Ze względu na to, że podejrzany Paweł K. nie przebywa w miejscu zamieszkania, a aktualne miejsce jego pobytu jest nieznane, zarządzono jego poszukiwania.

Złożono wnioski o areszt

Dzisiaj (30 grudnia 2016 roku) w stosunku do podejrzanej Renaty G.-D. oraz podejrzanych Pawła K. oraz Leszka W. prokurator skierował wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Z uwagi na dobro śledztwa na obecnym etapie postępowania nie jest możliwe udzielenie dodatkowych informacji. Sprawa ma charakter rozwojowy i planowane są dalsze czynności.

(Źródło: Prokuratura Krajowa)

O szczegółach dochodzenia poinformujemy Państwa w najbliższym wydaniu naszej gazety.

O sprawie zabójstwa Iwony Cygan pisaliśmy również tutaj:

https://dziennikzwiazkowy.com/chicago/szczucinska-zmowa-milczenia-sledztwo-ws-zabojstwa-iwony-cygan-prowadzi-do-chicago/

https://dziennikzwiazkowy.com/polonia/krakowska-policja-szuka-w-chicago-swiadkow-morderstwa-w-szczucinie-zdjecia-wideo/

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks