REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska PiS: skala kompromitacji szefa MSW jest potężna

PiS: skala kompromitacji szefa MSW jest potężna

-

Według Jarosława Zielińskiego (PiS) nie ma wątpliwości, że wniosek ws. odwołania szefa MSW jest “ze wszech miar uzasadniony”. “Skala kompromitacji szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza jest potężna” – ocenił, uzasadniając wniosek swej partii.

Lider PiS Jarosłąw Kaczyński (w środku) fot.Jacek Turczyk/EPA
Lider PiS Jarosłąw Kaczyński (w środku) fot.Jacek Turczyk/EPA

REKLAMA

Sejmowa komisja spraw wewnętrznych we wtorek ma zaopiniować ten wniosek PiS. “Nie mogliśmy czekać ani dnia dłużej z wnioskiem o odwołanie ministra po ujawnionych nagraniach, po ujawnionych +taśmach prawdy+, bo tak trzeba te nagrania nazywać” – mówił Zieliński na posiedzeniu komisji, na które zaproszono także ministra Sienkiewicza.

Poselski wniosek to skutek opublikowania w połowie czerwca przez “Wprost” nagrań rozmów m.in. Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką. W nagraniu z lipca 2013 r. słychać jak Sienkiewicz rozmawia z Belką o hipotetycznym wsparciu przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami, które może wygrać PiS; Belka w zamian za wsparcie stawia warunek dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz nowelizacji ustawy o banku centralnym.

“Język, wulgaryzmy, cynizm, pogarda dla instytucji państwa, arogancja – taki nie może być nigdy funkcjonariusz publiczny, zwłaszcza członek rządu, a szczególnie minister spraw wewnętrznych” – powiedział Zieliński. Dodał, że do kompetencji szefa MSW nie należy uzgadnianie odwołania innego ministra. Jak zaznaczył, “widać wyraźnie, że minister Sienkiewicz przekroczył swoje kompetencje”.

Według posła PiS, gdyby premier Donald Tusk “miał odrobinę odpowiedzialności za państwo, to ministra, który tak się zachowuje, tak mówi i tak działa powinien natychmiast zdymisjonować”.

Po uzasadnieniu wniosku PiS posłowie z komisji zadają pytania szefowi MSW. Następnie głos ma zabrać Sienkiewicz.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne Halloween (WIDEO)

Kryzys w Dolinie Napa

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks