REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Petru powołał stowarzyszenie "Plan Petru"

Petru powołał stowarzyszenie “Plan Petru”

-

Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru poinformował na konferencji prasowej w poniedziałek, że powołał stowarzyszenie “Plan Petru”, którego celem ma być stworzenie alternatywnego programu dla polityki PiS. Jak przekonywał, ma to być “kontroferta dla programu Morawieckiego”.

“Musimy zatrzymać proces demontażu polskiej demokracji. Współpraca w ramach opozycji powinna obejmować również płaszczyznę programową. Dzień przejęcia rządów nie może być dniem rozpoczęcia dyskusji programowej, musimy być gotowi już dzisiaj” – mówił Petru. Jak dodał, wspólny plan opozycji powinien czerpać z poszczególnych programów partii opozycyjnych.
“W celu prowadzenia tych prac i zaangażowania nie tylko partii politycznych, ale różnych środowisk społecznych, profesjonalnych, samorządowych podjąłem decyzję o powołaniu stowarzyszenia o nazwie +Plan Petru+. Nazwa ta ma symbolizować kontrofertę dla programu Morawieckiego i ja się tego wyzwania podejmuję” – zaznaczył.
Jak dodał, wystosował zaproszenie do poszczególnych partii politycznych, w wyniku czego PO do prac nad planem zaproponowała prof. Andrzeja Rzońcę. Petru zaznaczył, że jego intencją nie jest stworzenie nowego ruchu politycznego, lecz wsparcie partii opozycyjnych. “Będę wspierał też Nowoczesną, którą tworzyłem i jej obecną przewodniczącą” – mówił Petru. (PAP)

REKLAMA

Na zdj.: Ryszard Petru, fot.Laurent Dubrule/EPA

3 KOMENTARZE

  1. Nie jestem fanem partii .Nowoczesna ale w dobrej wierze napisze, że popełnili błąd, wybierając panuią Lubnauer zamiast ponownie Petru. Pani Lubnauer nie nadaje się do piastowania tej funkcji i nie radzi sobie z członkami partii, zaczęły się wewnątrz niesnaski których za przywództwa Petru nie było. A sam Petru? Żal mi tego człowieka bo jest najlepszy z nich wszystkich w tej partii. Niestety , facet nie jest typem intryganta i przez to przegrał.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA