REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Petru do rządu: nie dacie rady

Petru do rządu: nie dacie rady

-

Ryszard Petru fot.Radek Pietruszka/EPA
Ryszard Petru fot.Radek Pietruszka/EPA

Rząd premier Beaty Szydło nie da rady spełnić złożonych obietnic – ocenił w środę lider Nowoczesnej Ryszard Petru podczas debaty nad expose premier Beaty Szydło.

REKLAMA

“Nie dacie rady pomóc polskim rodzinom, rozdając pieniądze, na które nie macie pokrycia. Nie dacie rady zbudować silnej Polski, osłabiając jej fundamenty, a takim fundamentem jest Trybunał Konstytucyjny” – mówił Petru.

I kontynuował: “Nie dacie rady zbudować Polski bezpiecznej, jeśli będziecie nieprzemyślanie rzucać deklaracje międzynarodowe, aby się później z nich wycofywać. Nie dacie rady przekonać Polaków, że nie dzielicie nas na lepszych i gorszych, na tych, którzy są od ręki ułaskawiani, i na tych, którzy naprawdę czekają na ułaskawienie” – dodał, nawiązując do ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

“Nie dacie rady ograniczyć biurokracji, rozpoczynając swoje rządy od najbardziej rozrośniętego i najdroższego rządu w historii Rzeczypospolitej” – stwierdził.

Petru wskazywał też, że obniżenie wieku emerytalnego oznacza w przyszłości niższe emerytury. “To trzeba emerytom jasno powiedzieć” – podkreślał szef Nowoczesnej, zwracając się do premier Szydło.

Lider Nowoczesnej poinformował również, że jego ugrupowanie nie poprze w głosowaniu rządu premier Szydło. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA