REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPara prezydencka przygotowała wyprawki szkolne

Para prezydencka przygotowała wyprawki szkolne

-

Andrzej Duda z żoną Agatą Kornhauser-Duda fot.Radek Pietruszka/EPA
Andrzej Duda z żoną Agatą Kornhauser-Duda fot.Radek Pietruszka/EPA

Agata i Andrzej Dudowie wzięli udział w akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Para prezydencka przygotowała cztery wyprawki szkolne, dwie dla dzieci i dwie dla młodzieży – poinformował PAP w czwartek rzecznik Caritas Paweł Kęska.

Dodał, że dwie wyprawki szkolne para prezydencka przygotowała dla dzieci ze szkoły podstawowej, po jednej dla młodzieży z liceum i z gimnazjum.

REKLAMA

Ogólnopolska akcja Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów” jest odpowiedzią na finansową trudność wielu polskich rodzin w przygotowaniu szkolnych wyprawek. Koszt wyprawki waha się od 500 do 1000 zł, co stanowi szczególne wyzwanie dla rodzin wielodzietnych, które najczęściej utrzymywane są z pracy jednego z małżonków.

„Jesteśmy szczęśliwi także jako małżeństwo i jako rodzice, a nie tylko para prezydencka, że możemy wesprzeć tak potrzebną akcję. Te piękne tornistry uszczęśliwią tych, którzy na nie czekają. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że możemy wziąć w tym udział” – powiedział po przekazaniu wyprawek prezydent Andrzej Duda.

Wyrazy wdzięczności na ręce pary prezydenckiej założył dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

„Jako Caritas dziękujemy parze prezydenckiej za przygotowanie tornistra pełnego uśmiechów. Ten tornister przynosi uśmiech, ale i nadzieję. To jest przyszłość konkretnych dzieci, ale i całego społeczeństwa” – powiedział ks. Subocz.

Akcję wsparły też inne osoby z życia publicznego, między innymi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki oraz redakcje ogólnopolskich mediów: TVP INFO, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, portalu DEON.PL

Akcja organizowana jest po raz siódmy, do tej pory udało się rozdać dzieciom z ubogich rodzin blisko 100 tys. szkolnych wyprawek. Jak wskazują dane GUS, godna edukacja znacznie zwiększa szanse dzieci na uniknięcie dziedziczenia biedy. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2115052838 views

REKLAMA

2115053070 views

REKLAMA

REKLAMA

2116849460 views

REKLAMA

2115053210 views

REKLAMA

2115053309 views

REKLAMA

2115053417 views