REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPalikot złoży mandal poselski, zastąpi go lider Wolnych Konopi

Palikot złoży mandal poselski, zastąpi go lider Wolnych Konopi

-

Janusz Palikot fot/Olivier Hoslet/EPA
Janusz Palikot fot/Olivier Hoslet/EPA

Lider Twojego Ruchu Janusz Palikot zapowiedział w czwartek, że 10 lub 11 września złoży mandat poselski. Zastąpić go ma lider Wolnych Konopi Andrzej Dołecki, który zapowiedział, że jako poseł będzie zabiegał m.in. o uregulowanie kwestii dostępu do medycznej marihuany.

„10 lub 11 września złożę mandat. Sejm ma siedem dni na zaprzysiężenie następnego posła, więc w przyszłym tygodniu ja nie będę posłem, a w następnym Andrzej będzie posłem” – powiedział Palikot.

REKLAMA

Dołecki przypomniał, że od dziesięciu lat lobbuje na rzecz legalizacji marihuany i zapowiedział, że jako poseł będzie dalej „robił swoje, tylko wyposażony w nowe możliwości”.

Poinformował, że będzie składał interpelacje m.in. w sprawie jego rodziców, którzy w czerwcu zostali zatrzymani za przywóz do Polski oleju konopnego. Postawiono im zarzut przemytu dużej ilości środków odurzających. Wyszli na wolność kilka dni temu za poręczeniem majątkowym w wysokości 50 tys. zł

„Wyszli, bo umarła osoba, dla której przywieźli litr oleju konopnego, z powodu czego zostali zatrzymani i aresztowani na 2,5 miesiąca. Babcia Andrzeja (…) musiała umrzeć, żeby prokuratura się zlitowała i wypuściła ich na wolność” – powiedział Palikot.

Jak dodał, Dołecki, żeby uzbierać potrzebną kwotę, zaciągnął pożyczkę. „Chcemy zebrać pieniądze, żeby można było zwrócić tę pożyczkę (…) Ja sam wpłacę 1000 zł i apeluję też do innych posłów Twojego Ruchu i liderów Zjednoczonej Lewicy, żebyśmy dokonali podobnych wpłat” – powiedział.

Palikot poinformował, że numer konta, na które będzie można wpłacać pieniądze, będzie rozpowszechniany w internecie.

W briefingu zwołanym przed siedzibą Ministerstwa Sprawiedliwości uczestniczyli też rodzice prezesa Wolnych Konopi – Ewa i Dariusz Dołeccy.

„Nie zrobiliśmy nikomu krzywdy, chcieliśmy jedynie pomóc, a zostaliśmy za to okrutnie ukarani (…) Coś takiego nie powinno się stać; zostaliśmy nazwani zbrodniarzami; usłyszałam to od prokuratora” – mówiła Dołecka.

Ojciec Dołeckiego mówił z kolei, że w związku z tym, że czyn, który im zarzucono, jest zagrożony karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności, w areszcie przebywał z osobami oskarżonymi o najcięższe przestępstwa, takie jak napaść ze skutkiem śmiertelnym. „Nie można opisać, jak się czułem. To wielki stres, wielka krzywda” – powiedział.

Podkreślił, że w sprawie sąd pozbawił wolności jego żonę, która jest niewinna, a jedynie mu towarzyszyła. „Jechałem po olej dla chorej matki, moja żona nie była tego do końca świadoma, co zresztą później w trakcie zeznań potwierdziła (…) Zmarła mi matka, ta próba, jaką podjąłem, nie przyniosła pożądanego efektu, jesteśmy zdruzgotani tym, co się stało” – powiedział.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2097924959 views

REKLAMA

REKLAMA

2097925192 views

REKLAMA

2099721584 views

REKLAMA

2097925335 views

REKLAMA

2097925436 views

REKLAMA

2097925546 views