REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaOlecko. Zarzuty znęcania się i zabójstwa dziecka dla rodziców 9-miesięcznej dziewczynki

Olecko. Zarzuty znęcania się i zabójstwa dziecka dla rodziców 9-miesięcznej dziewczynki

-

Zarzuty znęcania się i zabójstwa postawiła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach rodzicom 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka. Przyczyną śmierci dziecka był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu – podał PAP w poniedziałek rzecznik prokuratury Ryszard Tomkiewicz.

Jak poinformował PAP prokurator Tomkiewicz, rodzicom niemowlęcia postawiono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znęcania się nad dziewczynką od kwietnia 2019 czyli od czasu, kiedy dziecko wróciło z rodziny zastępczej do biologicznych rodziców. Znęcanie polegało na uderzaniu dziecka w różne części ciała.

REKLAMA

Drugi zarzut dotyczy zabójstwa 22 czerwca, kiedy to dziewczynka “była uderzana tępym, twardokrawędzistym narzędziem”. Sekcja zwłok wykazała, że niemowlę miało serce przebite złamanym żebrem. Prokuratura nie precyzuje, czym było uderzane dziecko. Jak powiedział prokurator, mógł to być młotek lub wałek. Niemowlę mogło być także uderzone o rant biurka albo stołu. Dziewczynka doznała krwotoku wewnętrznego i uszkodzenia mózgu. Została także zgwałcona.

Jak dodał prokurator, 35-letnia matka dziecka i 45-letni ojciec w czasie przesłuchania po postawieniu zarzutów nie przyznali się do winy.

Prokuratura złożyła wniosek do sądu o aresztowanie obojga podejrzanych. Rozpatruje go w obecnie sąd w Suwałkach.

Jak podał prokurator, kobieta i mężczyzna nie byli wcześniej karani. 35-latka miała jeszcze trójkę dzieci, każde z innego związku. Dzieci mieszkają u swych ojców. Prokurator podał, że o śmierci dziecka w piątek powiadomił adwokat, który został wcześniej wezwany przez podejrzaną.

Rzecznik oleckiej policji Justyna Sznel informowała PAP w sobotę, że w piątek po godz. 20 policja otrzymała wiadomość o śmierci dziecka. Przybyły na jej wezwanie lekarz potwierdził zgon niemowlęcia. (PAP)

fot.Stanisław Rozpędzik/PAP/EPA

REKLAMA

2127219448 views

REKLAMA

REKLAMA

2127219465 views

REKLAMA

REKLAMA

2129015785 views

REKLAMA

2127219475 views

REKLAMA

2127219479 views

REKLAMA

2127219483 views