REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska "NYT" i "WP" o wypowiedzi Kaczyńskiego na temat antysemityzmu

“NYT” i “WP” o wypowiedzi Kaczyńskiego na temat antysemityzmu

-

Jarosław Kaczyński potępił antysemityzm i mówił o “wielkim” państwie Izrael – napisały amerykańskie gazety “New York Times” i “Washington Post”, cytując agencję Associated Press. Szefa Prawa i Sprawiedliwości nazwano “najbardziej wpływowym polskim politykiem”.

Kaczyński, “który rzadko wypowiada się na temat stosunków międzynarodowych”, ocenił w czasie uroczystości przyznawania odznaczeń Polakom ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, że “Izrael zawdzięcza swoje istnienie +sile ducha i sile umysłu, a także determinacji i odwadze+ jego obywateli” – czytamy.

REKLAMA

Amerykańskie dzienniki, cytując AP, podkreśliły, że szef PiS w poniedziałek “potępił antysemityzm jako +bardzo groźne+ zjawisko, wyrażane poprzez wrogość wobec państwa” Izrael.

W tekście dodano, że Kaczyński “powiedział, iż +Izrael jest państwem na swój sposób wielkim+”.

Podczas uroczystości, która odbyła się w poniedziałek w warszawskim ZOO, na terenie którego małżeństwo Żabińskich w latach 1943-1945 ukrywało i uratowało ponad 300 Żydów z warszawskiego getta, odznaczenia im. Antoniny i Jana Żabińskich zostały przyznane siostrom franciszkankom z Klasztoru Maryi, Natalii Jakoniuk wraz z rodziną oraz – pośmiertnie – rodzinie Jana Kawczyńskiego.

Nadaje je organizacja From the Depths Polakom, którzy ze względów formalnych nigdy nie otrzymali wyróżnienia od Yad Vashem.(PAP)

Na zdj.: Jarosław Kaczyński, fot. EPA/RADEK PIETRUSZKA POLAND OUT

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks