REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Nieoficjalnie: w środę nowe koło poselskie z udziałem byłych polityków PO

Nieoficjalnie: w środę nowe koło poselskie z udziałem byłych polityków PO

-

fot.Jacek Turczyk/EPA
fot.Jacek Turczyk/EPA

W środę ma zostać zaprezentowany skład nowego koła poselskiego z udziałem usuniętych latem z PO: Michała Kamińskiego, Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego – dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Twórcy koła sądzą, że dołączą do nich kolejni spośród obecnych posłów PO.

REKLAMA

W kontekście ewentualnego wyjścia z PO w mediach pojawiły się nazwiska – Stefana Niesiołowskiego i Bożenny Bukiewicz. Posłanka zdementowała jednak te doniesienia w rozmowie z PAP. “Nigdzie nie wychodzę, do żadnego koła, zostaję w Platformie” – powiedziała Bukiewicz. Niesiołowski pytany przez PAP, odpowiedział, że nie udziela żadnych informacji na temat swej politycznej przyszłości.

Kamiński, Huskowski i Protasiewicz zostali 20 lipca decyzją zarządu PO wyrzuceni z partii za – jak argumentowano – “szkodzenie” jej wizerunkowi. Protasiewicz i Huskowski w sierpniu odwołali się od decyzji władz ugrupowania do sądu koleżeńskiego Platformy.

Kilkanaście godzin temu Huskowski poinformował na Facebooku, że wycofał z sądu pismo w sprawie odwołania. “Utraciłem wiarę, że zostanie ono rzetelnie przeanalizowane i obiektywnie ocenione” – napisał polityk. Jak dodał, przesądziły o tym dwie sprawy. “Nie doczekałem się, mimo upływu terminu, uzasadnienia +wyroku+, a wystosowany przez 30 parlamentarzystów PO list w mojej, Jacka Protasiewicza i Michała Kamińskiego obronie zamiast wywołać refleksję i dyskusję w Zarządzie Krajowym PO, spowodował indywidualne +rozmowy dyscyplinujące+ przewodniczącego Grzegorza Schetyny z sygnatariuszami” – wyjaśnił Huskowski.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że w środę, na konferencji prasowej, ma zostać zaprezentowany skład nowego koła. Według jednego z byłych posłów PO, do koła miałoby dołączyć też dwóch dotychczasowych parlamentarzystów Platformy. “Myślę, że na początek będą to dwie osoby, później zobaczymy” – powiedział rozmówca PAP.

O planach powołania w tym tygodniu koła poselskiego mówił też w poniedziałek w Radiu Zet Kamiński. “Myślę, że na trzech nazwiskach się nie skończy” – zaznaczył poseł.

Dzień po wykluczeniu z PO Kamińskiego, Huskowskiego i Protasiewicza blisko 30 parlamentarzystów Platformy podpisało apel o przywrócenie ich w szeregi ugrupowania.

Autorem listu był Stefan Niesiołowski, a inicjatywę poparli m.in. b. premier Ewa Kopacz, b. ministrowie sprawiedliwości Cezary Grabarczyk i Marek Biernacki, b. minister zdrowia Marian Zembala, b. wiceszef MON Czesław Mroczek oraz posłowie: Henryka Krzywonos-Strycharska, Joanna Mucha, Krystyna Skowrońska, Marek Sowa, Kazimierz Plocke, Waldy Dzikowski i Leszek Ruszczyk. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Michael Schneider

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks