REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska  Nie żyje górnik poszukiwany po wstrząsie w kopalni

 Nie żyje górnik poszukiwany po wstrząsie w kopalni

-

Nie żyje górnik, który był poszukiwany przez ratowników po wstrząsie, do którego doszło w piątek w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie). W wyniku wstrząsu rannych zostało czterech innych górników.

O śmierci górnika poinformowała PAP Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelna ds. komunikacji w KGHM. Do wstrząsu doszło na oddziale G24 kopalni Rudna w Polkowicach na głębokości 1100 metrów. Miał on siłę tzw. górniczej “szóstki”.

W rejonie zagrożenia było pięciu górników.Lekarze jeszcze na dole kopalni udzielili pomocy trzem osobom. Czwartego z górników ratownicy szybko zlokalizowali i został on, tak jak pozostałe trzy osoby, wywieziony już na powierzchnię.

“Górnicy przechodzą badania lekarskie, ich obrażenia nie zagrażają życiu” – przekazała Marcinkowska-Bartkowiak.

Z górnikiem, który zginął w wyniku wstrząsu, od początku akcji ratowniczej nie było kontaktu. KGHM podał, że górnik, który zginął miał 35 lat. Osierocił dwoje dzieci. W KGHM pracował od 2007 r. W związku z wypadkiem prezes KGHM Marcin Chludziński wprowadził we wszystkich oddziałach miedziowej spółki trzydniową żałobę. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks