REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Nie żyje dziennikarz Grzegorz Miecugow

Nie żyje dziennikarz Grzegorz Miecugow

-

Grzegorz Miecugow fot.Wikipedia

Nie żyje dziennikarz Grzegorz Miecugow – prowadzący “Szkoło kontaktowe” w TVN24, były pracownik radiowej Trójki i TVP. Zmarł w sobotę po południu w wieku 61 lat – poinformowała stacja TVN24. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową.

REKLAMA

“Współtworzył pionierską na polskim rynku medialnym stację informacyjną – TVN24, której pozostał wierny do końca. Początkowo był szefem zespołu wydawców, ostatnio – dyrektorem działu publicystyki TVN24” – czytamy w komunikacie TVN24.

Miecugow rozpoczynał swoją karierę medialną w programie III Polskiego Radia, gdzie prowadził audycję “Zapraszamy do Trójki”. Następnie związał się z telewizją TVP, gdzie był m.in. prezenterem i wydawcą “Wiadomości”; później współtworzył TVN (od 1997 r.) i jeden z jego sztandarowych programów – “Fakty”. Początkowo prowadził jego weekendowe wydania. Od 2005 r. był jednym z gospodarzy “Szkła kontaktowego” w TVN24. W tej samej telewizji prowadził wywiady w programie “Inny Punkt Widzenia”.

Miecugow prowadził też pierwszą serię popularnego reality show “Big Brother”, którego finał oglądało ponad dziewięć milionów widzów.

Miecugow ukończył studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Deklarował z humorem, że nigdy nie chciał być dziennikarzem, a fakt podjęcia tego zawodu był dziełem przypadku. Miecugow przez ostatnie kilkanaście lat uczył dziennikarstwa – na stałe związał się z Collegium Civitas.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Dzisiejszy dzień zdominowała jedna bardzo tragiczna wiadomość ,opuścił nasz ziemski padól Grzegorz Miecugow .Zawsze uwielbiałem słuchać audycji w trójce prowadzonych przez pana Grzegorza ,poprowadził też kilka razy listę przebojów w zastępstwie Marka Niedżwiedzkiego a ostatnio oglądałem go w szkle kontaktowym .Przyjdzie nam się spotkać panie Grzegorzu już po drugiej stronie szkla kontakotwego ???

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks