REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Nawałnice nad Polską - ponad 600 interwencji strażaków, głównie podtopienia

Nawałnice nad Polską – ponad 600 interwencji strażaków, głównie podtopienia

-

Burza nad Poznaniem fot. Łukasz Ogrodowczyk/EPA

Podtopienia piwnic, ulic, tuneli – to efekt nawałnic, które w niedzielę przechodzą nad Polską. Tylko do godziny 19 strażacy interweniowali ponad 600 razy – poinformował PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

REKLAMA

“W sumie strażacy jak dotąd wyjeżdżali do 619 akcji; 363 spośród nich związane były z intensywnym deszczem, 256 – z wiatrem” – dodał Frątczak.

Jak poinformował, jeśli chodzi o podtopienia, najtrudniejsza sytuacja była w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. “Najwięcej interwencji związanych z wiatrem mieliśmy na Śląsku, w woj. dolnośląskim i opolskim” – dodał.

Akcje strażaków polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych ulic, dróg i usuwaniu powalonych przez wiatr konarów drzew. “Na szczęście nie ma osób poszkodowanych, nie mamy też – w tej chwili – informacji o pozrywanych liniach energetycznych czy uszkodzonych dachach” – dodał.

Zastrzegł, że są to informacje wstępne, a sytuacja może ulec zmianie. “Według prognoz burze, nawałnice mogę występować w wielu rejonach Polski także w nocy” – dodał Frątczak. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks