REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Na Lotnisku Chopina w lipcu prawie dwa miliony pasażerów

Na Lotnisku Chopina w lipcu prawie dwa miliony pasażerów

-

W lipcu Lotnisko Chopina obsłużyło 1 mln 928 tys. podróżnych, czyli ok. 0,3 proc. mniej niż w analogicznym okresie ub.r. – podał port. Liczba operacji lotniczych samolotów pasażerskich wzrosła o 1,3 proc. Największą popularnością cieszą się loty rejsowe do Londynu, Paryża i Kijowa.

Z informacji przekazanej w środę przez lotnisko wynika, że w lipcu odnotowano 16 tys. 800 startów i lądowań.

REKLAMA

Przedstawiciele portu wyjaśnili, że na lipcowe statystki duży wpływ miało uziemienie samolotów typu Boeing 737 MAX. “Operujący z naszego lotniska tymi maszynami przewoźnicy musieli je zastąpić samolotami, które na pokład zabierają mniejszą liczbę podróżnych. Mniej pasażerów mieści się również w samolotach linii, które przejęły rynek, po upadłości Small Planet Airlines” – wskazano.

Wyliczono, że od początku roku stołeczne lotnisko obsłużyło ponad 10,53 mln pasażerów, czyli o prawie 600 tys. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W ruchu międzynarodowym podróżowało ok. 9,53 mln osób – więcej o blisko 570 tys. W porównaniu z pierwszymi siedmioma miesiącami roku ubiegłego, 10 tys. więcej podróżnych wybrało też połączenia na trasach krajowych. Z takiej możliwości skorzystało nieco ponad 900 tys. osób.

Od początku roku do lipca, w pierwszej trójce najbardziej obleganych połączeń rejsowych z Lotniska Chopina znalazły się loty do Londynu, Paryża i Kijowa. Z kolei wśród destynacji wakacyjnych największą popularnością cieszyły się Antalya, Hurgada i Marsa Alam.

Dyrektor Biura Marketingu i PR Portów Lotniczych Joanna Cegłowska uważa, że statystki te są zgodne z wcześniejszymi prognozami. Jak zaznaczyła, utrzymująca się na stałym, wysokim poziomie liczba pasażerów jest dowodem m.in. słuszności strategii obranej przez linie lotnicze, w tym największego przewoźnika operującego z warszawskiego portu – PLL LOT, a także “odpowiedzialnego podejścia biznesowego zarządzających Lotniskiem Chopina Portów Lotniczych”.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2018 roku odprawiło 17,8 mln. W tegorocznym sezonie letnim port oferuje 121 połączeń regularnych i 68 czarterowych. (PAP)

fot.Leszek Szymanski/EPA/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks