REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaMüller: wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Kaczyńskiego nie uzyska większości

Müller: wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Kaczyńskiego nie uzyska większości

-

Wniosek opozycji o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego nie uzyska większości podczas głosowania w Sejmie – uważa rzecznik rządu Piotr Müller. Ten ruch opozycji jest wkalkulowany na podwyższenie emocji społecznych – powiedział.

Jednym z punktów rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu ma być wniosek opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, który w rządzie nadzoruje resorty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa. Wniosek został złożony przez Koalicję Obywatelską, a dołączyła się do niego Lewica.

REKLAMA

Rzecznik rządu w Radiu Dla Ciebie oświadczył, że „ten ruch opozycji jest oczywiście znowu wkalkulowany na podwyższenie emocji społecznych”. „Przecież jest oczywistym, że ten wniosek nie uzyska większości” – ocenił.

Müller zwrócił uwagę, że opozycja przeprowadziła już kilkanaście podobnych wniosków o wotum nieufności. „Temperatura sporu politycznego przez to tylko wzrasta” – mówił.

Jego zdaniem, jest to przede wszystkim działanie mające na celu zwiększenie emocji politycznych, bo w rzeczywistości nie ma ono żadnego wpływu, jeżeli chodzi o zmianę w składzie rządu.

„Jestem pewien, że ten wniosek nie uzyska większości” – powtórzył Müller.

Dopytywany czy podczas debaty nad wnioskiem głos zabierze premier Mateusz Morawiecki, rzecznik rząd odparł, że w takich debatach premier zawsze bierze udział, więc nie spodziewa się, by tym razem było inaczej.

Wniosek Koalicji Obywatelskiej o odwołanie Kaczyńskiego, który w rządzie nadzoruje resorty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa, został złożony w Sejmie 20 listopada. Do wniosku przyłączyła się także Lewica. Jak informował szef PO Borys Budka, podstawę wniosku stanowi „pięć grzechów” wicepremiera Kaczyńskiego: „gwałtowne pogorszenie bezpieczeństwa Polek i Polaków”, „nieprzewidywalność”, „zniszczenie instytucji państwowych”, „pięć lat wyprowadzania Polski z UE” oraz „dzielenie i skłócenie Polaków”. „Przyszłość Polski, rozwój Polski, uzależniony jest od tego, czy Kaczyński straci władzę” – podkreślał szef PO, uzasadniając wniosek.(PAP)

REKLAMA

2095835419 views

REKLAMA

REKLAMA

2095835652 views

REKLAMA

2097632048 views

REKLAMA

2095835801 views

REKLAMA

2095835903 views

REKLAMA

2095836014 views