REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaMSZ: opinia Clintona - niesprawiedliwa i wypowiedziana w kontekście kampanii wyborczej

MSZ: opinia Clintona – niesprawiedliwa i wypowiedziana w kontekście kampanii wyborczej

-

Bill Clinton fot.Larry W. Smith/EPA
Bill Clinton fot.Larry W. Smith/EPA

Opinia Billa Clintona jest niesprawiedliwa; została wypowiedziana w kontekście toczącej się prezydenckiej kampanii wyborczej i nie jest oficjalnym stanowiskiem obecnej administracji – to komentarz MSZ do wypowiedzi b. prezydenta USA pod adresem Polski i Węgier.

„Opinia Prezydenta Clintona jest niesprawiedliwa. Rozumiemy jednak, że została wypowiedziana w kontekście wewnętrznej kampanii wyborczej w USA” – zaznaczył dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak we wtorkowym komentarzu dla PAP.

REKLAMA

„Chcielibyśmy jednak podkreślić, że nie jest to oficjalne stanowisko urzędującej administracji amerykańskiej, z którą, należy zaznaczyć, wspólnie przygotowujemy się do lipcowego szczytu NATO w Warszawie” – podkreślił Sobczak.

Były amerykański prezydent wygłosił w miniony piątek w college’u w New Jersey przemówienie, w którym poparł żonę, demokratyczną kandydatkę na prezydenta USA Hillary Clinton i kilka razy z drwiną wypowiedział się o jej rywalu Donaldzie Trumpie.

Mówiąc ironicznie o planach Trumpa w sprawie budowy muru na granicy z Meksykiem w celu powstrzymania migrantów, Clinton oznajmił, że można go wznieść także na granicy z Kanadą, a także przez Atlantyk i Pacyfik. Następnie przeszedł do Polski i Węgier i oświadczył, że oba kraje, „które nie byłyby wolne” bez udziału USA, uznały, że „z demokracją jest za dużo kłopotu”.

„Chcą przywództwa w stylu Putina” – oznajmił. „Dajcie autorytarną dyktaturę i trzymajcie cudzoziemców z daleka, czy czegoś to nie przypomina? – pytał były amerykański prezydent, czyniąc aluzję do Donalda Trumpa.

We wtorek do wypowiedzi b. amerykańskiego prezydenta odniósł się także minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto, który określił je jako obraźliwe. Szef węgierskiej dyplomacji oświadczył w komunikacie, że „nikt, nawet Bill Clinton, nie może sobie pozwolić na obrażanie Węgrów”. Zaznaczył, że Węgrzy zdecydowali o przyszłości kraju w demokratycznych wyborach parlamentarnych i podkreślił, że niedopuszczalne jest umniejszanie poświęceń Węgrów w walkach na rzecz niepodległości. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

  1. Poporzadkowanie sie zachodnim elitom sprowadziło by Polskę do poziomu Moniki Lewinskiej, czyli k.rwy, która zaspokaja seksualne pożadania Clintona. Świat nie jest już dwubiegunowy i nie musimy wybierać między rzeżączką jaką jest Eurokołchoz a syfilisem jakim jest Putinowska Rosja. Obóz prawicy wzorując się na powiedzeniu Prezydenta Teodora Roosevelta (nie mylić go z czerwoną kanalią – prezydentem Franklinem Rooseveltrem) “rozmawiaj uprzejmie ale trzymaj w reku duży kij” – „speak softly, and carry a big stick.” może doczekać momentu kiedy Eurokołchoz zacznie się walić dzięki samobójczym działaniom Komisarzy a Rosja będzie się musiała zmierzyć z nową potęgą Chin, które sięgną po niezmierzone obszary Syberii. W dzisiejszych wojennych stosunkach na świecie moralne zasady się kompletnie nie liczą i Rząd Polski musi stosować wobec naszych zachodnio – Europejskich / Amerykanskich partnerów politykę pełnego wyrachowania. W skali globalnej nie można zignorować rosnącej siły Chin, które wkrótce staną się najwiekszą potegą militarną świata. Nie istnieją ŻADNE sprawy, gdzie istnial by konflikt interesów między Polską a Państwem Środka. Wrecz przeciwnie. Jak pokazuje współczesna historia, Chiny były jedynym mocarstwem, które ośmielilo się w okresie ostanich 50 lat stoczyć wojne z naszym głównym wrogiem – Rosją. Nie możemy zawierzyć bezpieczeństwo naszej ukochanej Ojczyzny zachodnim IDIOTOM.
    Oto jak się kształtuja stosunki „demokratów” z Waszyngtonu z satrapą na Kremlu
    http://clashdaily.com/2015/10/putin-loves-this-pic-but-obama-hates-it-so-spread-it-everywhere/
    Putin zrozumiał przekaz Obamy jaki otrzymał za pośrednictwem Mediedewa https://www.youtube.com/watch?v=xHmyKksPois

REKLAMA

2114974264 views

REKLAMA

2114974496 views

REKLAMA

REKLAMA

2116770886 views

REKLAMA

2114974636 views

REKLAMA

2114974735 views

REKLAMA

2114974843 views