REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Trzaskowski: może prezes PiS będzie gotów do rozmów, jak nie będzie rozgrywał...

Trzaskowski: może prezes PiS będzie gotów do rozmów, jak nie będzie rozgrywał teatrzyku

-

Gdy Jarosław Kaczyński nie będzie już mógł wpływać na wszystko i rozgrywać tego teatrzyku, być może zmądrzeje i będzie gotowy usiąść do rozmów – powiedział w czwartek w Polsat News kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Kandydat KO na prezydenta był pytany, jak pogodzić jego postulat, aby Jarosław Kaczyński zniknął z polskiej polityki z zapowiedzią odbudowywania wspólnoty i czy widzi w tej wspólnocie miejsce dla prezesa PiS.

“Jeżeli pan prezes Kaczyński przestanie cały czas jątrzyć i podejmować wszystkie decyzje, to tak” – odpowiedział Trzaskowski.

REKLAMA

“Być może kiedy (prezes PiS, Jarosław) Kaczyński nie będzie mógł wykonać telefonu do Pałacu Prezydenckiego i kazać w ciemno po nocy podpisywać wszystkich ustaw, to uzna, że warto porozmawiać. Dzisiaj Jarosław Kaczyński ma pełnię władzy, a pełnia władzy demoralizuje” – mówił kandydat KO.

Jego zdaniem, “gdy Jarosław Kaczyński nie będzie mógł wpływać na wszystko i nie będzie mógł rozgrywać tego teatrzyku, może zmądrzeje i może będzie gotowy, żeby usiąść do rozmowy”.

Możliwe jest też – jak dodał – że “politycy prawicy po prostu stwierdzą, że trzeba zaprosić Jarosława Kaczyńskiego do Sulejówka” i będą chcieli wtedy porozmawiać “jak podejmować racjonalne decyzje”. “Jestem naprawdę człowiekiem kompromisu i jestem gotów rozmawiać z rządzącymi, jak radzić sobie w trudnej sytuacji gospodarczej, jak ratować miejsca pracy, jak pomagać powiatom” – przekonywał Trzaskowski.

“Jestem nastawiony na pomoc tam gdzie trzeba, natomiast będę wetował twardo ustawy, które będą łamały konstytucję czy wprowadzały nowe podatki” – mówił Trzaskowski. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks