REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoMosbacher o wpisie Macierewicza: wypowiedź okropna i godna pożałowania

Mosbacher o wpisie Macierewicza: wypowiedź okropna i godna pożałowania

-

W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania – podkreśliła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, oceniając wpis wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza skierowany do zwolenników Platformy Obywatelskiej.

Macierewicz zamieścił na Twitterze wpis skierowany do zwolenników Platformy Obywatelskiej. “Obrona kłamstw TVN i agentury WSI, finansowanie prześladowców księdza Blachnickiego i kłamstwa smoleńskiego, wspieranie interesów rosyjskich i niemieckich, propaganda LGBT i pedofilii, demoralizacja dzieci i niszczenie rodziny, walka z Kościołem i naszą tradycją narodową, likwidacja WOT, IPN, CBA, polskiego sądownictwa i telewizji publicznej, a w rezultacie niepodległości to program, który chce się narzucić Narodowi Polskiemu. Dla mnie to zdrada i zaprzaństwo. Tym się różnimy” – napisał w czwartek polityk.

W poniedziałek na wpis Macierewicza zareagowała Mosbacher.

REKLAMA

“W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!” – napisała na Twitterze amerykańska ambasador.

W ubiegłym tygodniu Mosbacher odniosła się też do wpisu europosłanki PiS, byłej rzeczniczki ugrupowania, Beaty Mazurek, która krytykowała kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego za kwestię debaty. “Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek” – napisała na Twitterze Mazurek, nawiązując do debaty prezydenckiej, którą próbowały zorganizować TVN oraz portale Onet i WP.

“Beata Mazurek – dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków” – napisała Mosbacher.

W odpowiedzi była rzeczniczka PiS odwołała się do słów byłego szefa MON i likwidatora Wojskowych Służb Informacyjnych Antoniego Macierewicza. “Pani ambasador, nie wie Pani tego? Antoni Macierewicz pytany o twierdzenia raportu, że ITI powstał dzięki wojskowym służbom PRL, odesłał do wyjaśnień G. Żemka (tajny współpracownik WSI), byłego dyrektora FOZZ, przyznał on, że był agentem służb wojska PRL. W raporcie napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL +podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej+. Celem powołania tego rodzaju firmy miało być ułatwienie plasowania agentury na Zachodzie” – napisała Mazurek. (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. Kolejny dowód na na to, że Maciarewicz to człowiek niepoczytalny. W młodości wielbiciel Che Guevary, a obecnie wielki obrońca demokracji. To jego i kilka podobnych mu osób wykorzystał J.Kaczyński, aby na trupach katastrofy smoleńskiej zdobyć absolutną władzę. Czy ktoś pamięta ile razy Maciarewicz obiecywał opublikowanie raportu na temat katastrofy smoleńskiej? Raport do dnia dzisiejszego nie jest opublikowany Co jakiś czas facet “cedzi” różne głupie teorie na temat przyczyn katastrofy, a raportu nadal nie ma.

  2. Antoni Macierewicz miał świętą rację, Mosbacher nie ma pojęcia o istocie polskich spraw i zabiera głos, lepiej byłoby gdyby siedziała cicho. @dosmucacz – raport komisji Macierewicza był opublikowany, niepodważalne fakty były przedstawione. Teraz sprawa jest wyciszona bo USA ma plan załatwienia Rosji, a my co mielibyśmy zrobić – wypowiedzieć jej wojne? Poczekamy aż sama się przewróci.

REKLAMA

2128647078 views

REKLAMA

REKLAMA

2128647094 views

REKLAMA

REKLAMA

2130443414 views

REKLAMA

2128647104 views

REKLAMA

2128647108 views

REKLAMA

2128647112 views