REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Mazowieckie. Po wybuchu w Łomiankach trwają poszukiwania jednej osoby

Mazowieckie. Po wybuchu w Łomiankach trwają poszukiwania jednej osoby

-

Eksplozja fajerwerków w Łomiankach pod Warszawą EPA/TOMASZ GZELL POLAND OUT
Eksplozja fajerwerków w Łomiankach pod Warszawą EPA/TOMASZ GZELL POLAND OUT

Strażacy dogaszają budynek jednorodzinny w Łomiankach i poszukują jednej osoby, która prawdopodobnie była w środku w trakcie wybuchu – poinformował PAP rzecznik prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Karol Kierzkowski.

REKLAMA

“W tej chwili trwa dogaszanie tego pogorzeliska, trwa też zabezpieczanie elementów konstrukcyjnych, tak żeby nie stwarzały zagrożenia dla strażaków” – powiedział Kierzkowski.

Jak dodał, prawdopodobnie jedna osoba znajdowała się w środku budynku w trakcie wybuchu.

“Jedna ‘osoba przypadkowa’ została poszkodowana, jedną jeszcze osobą był tam prawdopodobnie właściciel tego obiektu (…) na zewnątrz akurat i jemu się na szczęście nic nie stało, ale poinformował strażaków, że tam prawdopodobnie była jedna osoba i teraz staramy się dotrzeć i sprawdzić, czy rzeczywiście ktoś tam był w środku” – zaznaczył rzecznik.

Ze wstępnych informacji przekazanych strażakom wynika, że mogła być to kobieta.

Kierzkowski podkreślił, że zniszczenia budynku mogą wynieść nawet ponad 75 proc. “Niewiele zostało” – skomentował.

Strażacy nie wykluczają, że poszukiwana osoba żyje, ale najpierw muszą zabezpieczyć teren, na którym mogą znajdować się jeszcze nieodpalone materiały pirotechniczne.

Do wybuchu – najprawdopodobniej fajerwerków – i pożaru budynku jednorodzinnego w Łomiankach oraz przylegającego do niego garażu doszło ok. godz. 14 w sobotę. Na miejscu działa 17 jednostek straży pożarnej. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks