REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolska„Marsz 4 czerwca" w Warszawie

„Marsz 4 czerwca” w Warszawie

-

Uczestnicy zorganizowanego przez PO i Donalda Tuska niedzielnego marszu zebrali się na warszawskim placu Na Rozdrożu. Marsz, który rozpoczął się po godz. 12 pm czasu polskiego, ma być protestem przeciw obecnym rządom. Biorą w nim udział liderzy głównych ugrupowań opozycyjnych.

„My naród, wy wszyscy jak tutaj jesteście z całej Polski, a widzę znaki ze wszystkich regionów, ze wszystkich miast i miasteczek w Polsce, widzę flagi polskie i europejskie, pozdrawiam was wszystkich serdecznie” – mówił prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski podczas „Marszu 4 czerwca”.

REKLAMA

Po godz 14. czoło marszu dotarło do punktu docelowego – placu Zamkowego, gdzie zaplanowane jest m.in. wystąpienie Tuska. Pochód ciągnie się Traktem Królewskim; Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat wypełnione są ludźmi. Uczestnicy marszu nie mieszczący się na głównej trasie idą bocznymi, równoległymi ulicami.

Otwierając marsz Tusk nawiązał do frekwencji. „Widzę ocean ludzkich głów, morze biało-czerwonych flag. Są nas tysiące, tysiące ludzi z Polską w sercach, dziesiątki tysięcy, miliony przed telewizorami Polek i Polaków, którzy nie dali się złamać, nie dali się zastraszyć, nie dali się zniechęcić” – mówił. „Polska jest w naszych sercach i dlatego przetrwaliśmy te trudne lata” – dodał.

Lider PO dziękował obecnemu na marszu Lechowi Wałęsie i pokoleniu „Solidarności”, którzy wywalczyli konsekwencją, odwagą, bezkrwawo, bez przemoc wywalczyli wolność i niepodległość. „Dzisiaj przed nami stoi podobna misja, o podobnej wadze i dzisiaj też wszyscy ludzie dobrej woli w Polsce będą swoją konsekwencją, odwagą, spokojem, optymizmem, będą szli do zwycięstwa” – podkreślił.

Uczestnicy marszu zatrzymali się na chwilę pod Pałacem Prezydenckim, gdzie wznosili okrzyki m.in. wzywające do postawienia prezydenta Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu. „Będziesz siedział” – skandowali manifestanci przed Pałacem.

Wśród innych okrzyków usłyszeć można było m.in: „Tu jest Polska”, „Wolność, równość, demokracja”, „Wolna Polska”.

Z platformy jadącej w przedniej części pochodu przemawiali politycy opozycji – m.in. marszałek Senatu Tomasz Grodzki, lider Nowoczesnej Adam Szłapka czy poseł KO Paweł Kowal, a także przedstawiciele różnych grup zawodowych: nauczycieli czy pielęgniarek. Głos zabrał także m.in. były RPO Adam Bodnar, a także reżyser Andrzej Saramonowicz.(PAP)

REKLAMA

2094039353 views

REKLAMA

REKLAMA

2094039637 views

REKLAMA

2095836086 views

REKLAMA

2094039887 views

REKLAMA

2094040025 views

REKLAMA

2094040166 views