REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaMałopolskie. Śmiertelna ofiara lawiny; druga w ciężkim stanie

Małopolskie. Śmiertelna ofiara lawiny; druga w ciężkim stanie

-

Kobieta przysypana przez śnieżną lawinę nie żyje, a druga jest w ciężkim stanie – poinformował PAP ratownik TOPR Jacek Broński. Lawina zeszła w sobotę z Wielkiej Świstówki w Tatrach Zachodnich, przysypując cztery uczestniczki kursu jaskiniowego.

Lawina porwała cztery uczestniczki kursu jaskiniowego. Dwie osoby udało się ratownikom wydobyć spod śniegu i nie odniosły poważniejszych obrażeń. 30-letniej kobiety, mimo wysiłków ratowników TOPR, nie udało się uratować. Kolejną odkopaną kobietę ratownicy górscy przetransportowali do Zakopanego, skąd karetką pogotowia została przetransportowana do Centrum Leczenia Hipotermii w Krakowie.

REKLAMA

W rejonie, w którym zeszła lawina, nie ma szlaku turystycznego, jednak mogą tam poruszać się uczestnicy górskich kursów.

W Tatrach obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. W sobotę była słoneczna, zachęcająca do górskich wypraw pogoda, jednak słońce i wiatr halny sprawiły, że śnieg zrobił się ciężki i łatwo było wyzwolić lawiny. Z powodu silnego wiatru ratownicy nie mogli użyć śmigłowca.(PAP)

fot.Grzegorz Momot/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2117762801 views

REKLAMA

2117762951 views

REKLAMA

REKLAMA

2119559313 views

REKLAMA

2117763042 views

REKLAMA

2117763117 views

REKLAMA

2117763188 views