REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Małopolskie. Ksiądz podejrzany o molestowanie aresztowany

Małopolskie. Ksiądz podejrzany o molestowanie aresztowany

-

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował na trzy miesiące księdza ze Skawy, oskarżonego o wykorzystanie seksualne dziewięciolatki podczas wycieczki w Kościelisku – poinformował w czwartek szef zakopiańskiej prokuratury Zbigniew Lis.

fot.YouTube
fot.YouTube

REKLAMA

Salezjanin został zatrzymany przez policję we wtorek późnym wieczorem w Krakowie. W środę został przesłuchany w zakopiańskiej prokuraturze i usłyszał zarzut dokonania tzw. innej czynności seksualnej. Podejrzany miał dotykać dziewczynkę w intymne miejsca.

O podejrzeniu molestowania dziewięciolatki poinformowała policję i miejscowego proboszcza matka dziewczynki, która wróciła z weekendowej wycieczki z księdzem.

Jak poinformował PAP rzecznik księży salezjanów ks. Tomasz Kijowski, podejrzany został odsunięty od wszelkich czynności kapłańskich, łącznie z publicznym odprawianiem mszy. Salezjanie zadeklarowali pomoc rodzinie dziewczynki. Ksiądz uczył katechezy w szkole w Skawie i prowadził kościelny chór.

Księdzu grozi do dwóch do dwunastu lat pozbawienia wolności.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks