REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaLubnauer: powołanie klubu PO-Koalicji Obywatelskiej - błędne; to "zderzenie się KO z...

Lubnauer: powołanie klubu PO-Koalicji Obywatelskiej – błędne; to „zderzenie się KO z drzewem”

-

Decyzja o powołaniu klubu PO-Koalicji Obywatelskiej była błędna; to nie wzmocniło Koalicji Obywatelskiej, ale ją osłabiło – oceniła w czwartek szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Według niej, KO „zderzyła się z drzewem”.

Katarzyna Lubnauer fot.Adrian Grycuk/Wikipedia

Klub PO zmienił w środę nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Do klubu dołączyło osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło, który został w ostatni piątek wyrzucony z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

REKLAMA

Lubanuer oceniła w czwartek TVN24, że decyzja o powołaniu klubu PO-Koalicji Obywatelskiej była „błędna”. Jej zdaniem, to, co się stało było w gruncie rzeczy „zderzeniem się Koalicji Obywatelskiej z drzewem”.

Jak podkreśliła, powstanie klubu PO-Koalicji Obywatelskiej nie wzmocniło, ale osłabiło dotychczasową koalicję. Według niej to już tak naprawdę nie jest Koalicja Obywatelska, bo – jak mówiła – musi być w niej przynajmniej drugie ugrupowanie. Dodała, że KO do tej pory była wspólnym dziełem PO, Nowoczesnej oraz Inicjatywy Polskiej.

Szefowa Nowoczesnej, stwierdziła również, że Gasiuk-Pihowicz „była dość niecierpliwa”. „To, co zrobiła, to można powiedzieć śmiało – porzuciła klub, którego byłą szefową. To jest dziwna sytuacja, w której szefowa likwiduje klub, którym zarządza” – zaznaczyła Lubnauer.

Jak mówiła, wszyscy w klubie Nowoczesnej uważali, że KO „odniosła sukces” w wyborach samorządowych i należy budować szersze porozumienie. „Tu jest taka próba wmówienia, że ktokolwiek w klubie był przeciwny kontynuowaniu pracy w Koalicji Obywatelskiej. To nieprawda” – wskazała Lubnauer.

Jej zdaniem, Gasiuk-Pihowicz „zaczęło się do czegoś spieszyć i wykonywała nerwowe ruchy”. „Dziwne, że ktoś (Gasiuk-Pihowicz), kto mieni się demokratą nie potrafi respektować demokratycznej decyzji (posłów Nowoczesnej – PAP)” – podkreśliła Lubanuer.

Lubnauer na uwagę, że była bardzo zżyta z szefem PO Grzegorzem Schetyną i dobrze razem współpracowali, tymczasem wbił on jej nóż w plecy i przyjął do klubu Gasiuk-Pihowicz, odparła: „Uważam, że to był błąd polityczny”.

Jej zdaniem, decyzja posłów Nowoczesnej o przejściu do klubu PO-KO „najbardziej ucieszyła PiS”.

Lubnauer poinformowała również, że rozmawiała m.in. z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz szefem SLD Włodzimierzem Czarzastym. „Wszyscy wiemy, że trzeba budować jak najszersze porozumienie. Są różne przymiarki i zamiary” – powiedziała. Dodała jednocześnie, że nie ma jeszcze decyzji „kto w jakim układzie idzie” do wyborów. (PAP)

REKLAMA

2094052242 views

REKLAMA

REKLAMA

2094052526 views

REKLAMA

2095848975 views

REKLAMA

2094052776 views

REKLAMA

2094052914 views

Pies w Atlancie (i nie tylko)

Napiwki i polityka

Zamach czy morderstwo?

Horror w Texas City

Klimatyczna zagadka

REKLAMA

2094053055 views