REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaŁódzka filmówka druga w rankingu szkół "The Hollywood Reporter"

Łódzka filmówka druga w rankingu szkół “The Hollywood Reporter”

-

Amerykański magazyn “The Hollywood Reporter” opublikował ranking zagranicznych szkół filmowych. Na drugim miejscu, za uczelnią z Londynu, znalazła się łódzka Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera.

Rektorat łódzkiej "Filmówki" fot.HuBar/Wikipedia
Rektorat łódzkiej “Filmówki” fot.HuBar/Wikipedia

REKLAMA

W zestawieniu “Study Abroad: The Top 15 International Film Schools” sklasyfikowano 15 uczelni z Europy (Anglia, Francja, Czechy, Norwegia, Dania, Niemcy, Włochy, Rosja), Azji (Chiny, Indie, Korea Południowa, Izrael) i Australii. W tym gronie na drugim miejscu znalazła się łódzka filmówka.

Magazyn podkreślił, że założona w 1948 r. PWSFTviT w Łodzi „wykształciła panteon wielkich ludzi kina, wśród których jest zdobywca Oscara Roman Polański”. Zwrócono również uwagę na to, że co roku na uczelni powstaje ponad 300 filmów studenckich, z czego połowa realizowana jest na taśmie 35 mm.

„Tym, co wyróżnia naszą szkołę spośród innych jest właśnie możliwość pracy na profesjonalnej taśmie filmowej 35 mm” – poinformował czytelników “The Hollywood Reporter” Krzysztof Brzezowski, pełnomocnik rektora ds. promocji i współpracy z zagranicą.

W łódzkiej szkole wyróżnienie amerykańskiego magazynu przyjęto z radością i satysfakcją. „Drugie miejsce na światowym podium to fantastyczna wiadomość. Wysokie miejsce w rankingu +The Hollywood Reporter+ jest wielkim sukcesem Szkoły Filmowej, jej wykładowców i absolwentów” – powiedziała rzecznik prasowy PWSFTviT Marzena Bomanowska.

Przypomniała, że absolwenci łódzkiej uczelni dostali w sumie 18 nominacji do Oscara (w ostatnich latach Sławomir Fabicki za “Męską sprawę” i Filip Marczewski za “Melodramat”).

„Obok reżyserów markę i prestiż uczelni budują znakomici operatorzy hollywoodzcy wykształceni przy ul. Targowej: Paweł Edelman, Sławomir Idziak, Dariusz Wolski i najmłodsze pokolenie, które reprezentują Bartosz Nalazek pracujący dla Spielberga, Magdalena Górka czy Jeremi Prokopowicz” – dodała Bomanowska.

Oprócz National Film and Television School z Londynu i łódzkiej PWSFTviT na podium rankingu znalazła się jeszcze paryska La Femis.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2123237335 views

REKLAMA

REKLAMA

2123237352 views

REKLAMA

2125033672 views

REKLAMA

2123237362 views

REKLAMA

2123237368 views

REKLAMA

2123237372 views