REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaLenz: Polska będzie się starała o tekę komisarza ds. rynku wewnętrznego

Lenz: Polska będzie się starała o tekę komisarza ds. rynku wewnętrznego

-

Premier Donald Tusk poinformował, że Polska będzie się starała o tekę komisarza ds. rynku wewnętrznego dla Elżbiety Bieńkowskiej – poinformował dziennikarzy po środowym posiedzeniu zarządu PO Tomasz Lenz.

Wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska jest polską kandydatką na komisarza UE. W czwartek rano Bieńkowska spotka się w Brukseli z przyszłym szefem KE Jean-Claude’em Junckerem. Wywiady z kandydatami na komisarzy Juncker rozpoczął we wtorek.

REKLAMA

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska zapewniała w środę, że Bieńkowska ma pełne wsparcie premiera. “Rada Ministrów była przekonana, że to bardzo dobra kandydatura. Oczywiście premier uważa, że pani Bieńkowska jest bardzo dobra” – dodała.

W przyszłym tygodniu znany ma być ostateczny skład przyszłej Komisji Europejskiej, który musi jeszcze zostać zatwierdzony przez rządy państw UE. Dopiero potem Juncker przystąpi do podziału kompetencji pomiędzy komisarzy.

Na przełomie września i października planowane są przesłuchania kandydatów na komisarzy w komisjach europarlamentu, zaś w październiku nad zatwierdzeniem nowej KE głosować ma cały Parlament Europejski.

Nowa Komisja rozpocznie prace 1 listopada.(PAP)

Na zdjęciu: Elżbieta Bieńkowska fot.Olivier Hoslet/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2129121508 views

REKLAMA

REKLAMA

2129121523 views

REKLAMA

REKLAMA

2130917843 views

REKLAMA

2129121533 views

REKLAMA

2129121536 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

REKLAMA

2129121540 views