REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaLech Wałęsa dla "Rzeczpospolitej": Nic na mnie nie mają

Lech Wałęsa dla „Rzeczpospolitej”: Nic na mnie nie mają

-

Lech Walesa fot.Adam Warzawa/EPA

Nic na mnie nie znajdą. Mogą tylko sfabrykować – powiedział we wtorkowym wywiadzie dla 'Rzeczpospolitej” były prezydent Lech Wałęsa. „Nie boję się IPN, prokuratury Ziobry ani PiS. Boję się tylko Pana Boga i troszeczkę żony” – zaznaczył.

Wałęsa w wywiadzie opublikowanym we wtorkowej „Rzeczpospolitej” wyraził swe zdanie o postępowaniu karnym w sprawie złożenia przez niego fałszywych zeznań dotyczących TW „Bolek”, prowadzone przez pion śledczy IPN. „Mam wyroki sądu, zostałem oczyszczony przez Sąd Lustracyjny, mam status pokrzywdzonego” – powiedział były prezydent.

REKLAMA

Lech Wałęsa na pytanie, gdzie będzie w dzień obchodów rocznicy Sierpnia ’80, odpowiedział: „zawsze 31 sierpnia rano jadąc do pracy, zatrzymuję się pod pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku i składam tam kwiaty. W tym roku również oddam cześć kolegom. Później pojadę do pracy”.

Były prezydent wypowiedział się również na temat inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącej przeprowadzenia referendum ws. konstytucji.

Wałęsa powiedział, że obecna konstytucja „nie jest dobra”. „W spokojnym terminie, za zgodą narodu, trzeba ją poprawić. To nie ulega wątpliwości. Ale nie teraz” – ocenił.

Według byłego prezydenta PiS nie ma „moralnego prawa do zmiany konstytucji” ani „odpowiedniej większości w Sejmie”. „Społeczeństwo za ich rządów jest bardzo podzielone. Nie mogą narzucać swojej woli, nawet jeśli mają najlepsze notowania ze wszystkich partii politycznych” – powiedział.(PAP)

REKLAMA

2093119340 views

REKLAMA

2093119624 views

REKLAMA

2094916073 views

REKLAMA

2093119874 views

REKLAMA

2093120012 views

Podniebne afery

Lud Jaszczurów

Gwiazda nowej ery

Śmierć na życzenie

Podwójna broń Oswalda

REKLAMA

2093120153 views