REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKurski o publikacji "GW" dot. jego syna: zainteresowani nie skorzystali z prawa...

Kurski o publikacji “GW” dot. jego syna: zainteresowani nie skorzystali z prawa do zaskarżenia decyzji prokuratury

-

Sprawa była umorzona przez prokuraturę dwukrotnie na podstawie opinii biegłych. Sami zainteresowani zaś nie skorzystali z prawa do zaskarżenia decyzji prokuratury poprzez subsydiarny akt oskarżenia w sądzie – przekazał we wtorek Jacek Kurski w oświadczeniu, w którym odnosi się do publikacji “Gazety Wyborczej” dotyczącej molestowania nieletniej przez jego syna.

We wtorek Jacek Kurski wystosował oświadczenie, którym odnosi się do publikacji “Gazety Wyborczej” dotyczącej molestowania nieletniej przez jego syna.

REKLAMA

Podkreśla w nim, że sprawą zajęła się prokuratura pod rządami Andrzeja Seremeta. “Wtedy też z udziałem biegłego psychologa była przesłuchiwana dziewczyna, która nic nie mówiła o tych drastycznych zachowaniach, o których +przypomniała+ sobie teraz po 5 latach w GW. Już wtedy biegli poddali w wątpliwość prawdziwość jej relacji”- napisał Jacek Kurski.

W oświadczeniu dodał, że sprawa była umorzona przez prokuraturę dwukrotnie na podstawie opinii biegłych. “Sami zainteresowani zaś nie skorzystali z prawa do zaskarżenia decyzji prokuratury poprzez subsydiarny akt oskarżenia w sądzie, do czego mieli prawo, a nawet obowiązek, jeżeli nie zgadzali się z decyzją prokuratury” – zaznaczył Kurski.

Zapewnił też, że nigdy nie wpływał na bieg śledztwa w tej sprawie. “W czasie umorzenia śledztwa w 2017 r. byłem zresztą w konflikcie osobistym z Prokuratorem Generalnym Z. Ziobro” – stwierdził Kurski.

Przypomniał również, że “sprawa” dotyczy dorosłych dziś ludzi, w tym jego 29-letniego syna. “Nic się w niej nie zgadza. Zmyślone zarzuty w zeznaniach pochodzą z okresu 2006-2012, w tekście +GW+ mowa już o latach 2009-2012, +przypomniano sobie+ o nich w 2015 a wykorzystuje do politycznego ataku w 2020. Ten atak ma cel jednoznacznie polityczny. Celem tego ataku jestem ja. Atak GW łudząco przypomina niedawne oskarżenie o ułaskawienie pedofila: tam w celu wywołania zohydzającego skojarzenia opis +wkładał rękę w krocze+ opatrzono zdjęciem Prezydenta; teraz +koszmar Magdy+ – zdjęciem moim” – napisał Kurski.

Jak przekazał w oświadczeniu w jego opinii “sprawa” była “nadto wykorzystywana w ramach osobistej zemsty do szantażu i próby wyłudzenia wysokich stanowisk w spółkach SP przez ojca dziewczyny, alkoholika, którego w związku ze skargami Dyrekcji Generalnej Parlamentu Europejskiego zwolniłem z prestiżowej funkcji asystenta akredytowanego” – podał Kurski.

“Syn jest bratankiem wicenaczelnego GW Jarosława Kurskiego (de facto kierującego gazetą), który postanowił go zaatakować. Jarku, bracie, nie idź tą drogą. To, co robisz jest obrzydliwe. Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę kolejną polityczną porażkę swojego środowiska totalnej opozycji. Syn jest dorosły i sam odniesie się do sprawy i dalszych kroków prawnych” – napisał Kurski.

“Gazeta Wyborcza” napisała, że syn Jacka Kurskiego miał wykorzystywać pochodzącą z Trójmiasta dziewczynę, odkąd ta skończyła 9 lat. Obie rodziny miały od lat spędzać wspólnie wakacje w leśniczówce w Danielino położonej nad jeziorem Motława Wielka. Ojciec dziewczyny to były radny PiS, był również asystentem Kurskiego, kiedy ten pełnił funkcję europosła.

“GW” podała, że dziewczyna była molestowana przez syna Kurskiego, a sprawa wyszła na jaw, gdy ta miała 14 lat. (PAP)

REKLAMA

2128643767 views

REKLAMA

REKLAMA

2128643783 views

REKLAMA

REKLAMA

2130440103 views

REKLAMA

2128643793 views

REKLAMA

2128643797 views

REKLAMA

2128643801 views