REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKSP: trwa rozliczanie chuliganów; pierwsze sprawy w sądzie

KSP: trwa rozliczanie chuliganów; pierwsze sprawy w sądzie

-

Trwa rozliczanie chuliganów, zatrzymanych w związku z burdami, do których doszło w czasie Marszu Niepodległości. Jeszcze w środę w sądzie rozpatrywane mają być sprawy kilkunastu osób; policja występuje też do prokuratury o wszczęcie śledztw wobec ponad 30 osób.

W związku z wtorkowymi zamieszkami policjanci zatrzymali 199 osób (na policję doprowadzonych zostało 276 – PAP). Chodzi głównie o chuliganów, którzy brali udział w burdach, do których doszło pod koniec Marszu Niepodległości w okolicach Stadionu Narodowego. Tam grupa kilkuset osób wydzieliła się z pochodu i zaatakowała policję.

REKLAMA

Jak poinformowała w środę PAP Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, policjanci cały czas zbierają materiał dowodowy i rozliczają kolejne osoby, które brały udział w burdach.

W przypadku czynów zagrożonych stosunkowo niską karą policja może sama kierować wnioski do sądu o ukaranie w trybie przyspieszonym; ma na to 48 godz. W przypadku groźniejszych przestępstw wnosi do prokuratury o wszczęcie śledztwa.

„W tej chwili mamy informacje o 20 osobach, których sprawy jeszcze dzisiaj będą rozpoznawane przez Sąd Rejonowy Praga-Południe (na ul. Terespolskiej – PAP). Odpowiadać będą m.in. za czynny udział w zbiegowisku, połączony z czynem chuligańskim i znieważenie funkcjonariuszy; w przypadku jednej z nich to także naruszenie nietykalności funkcjonariusza (zagrożone karą do trzech lat więzienia – PAP). Osoby te są dowożone do sądu” – poinformował po godz. 17 komisarz Andrzej Browarek z zespołu prasowego KSP.

Uczestnicy "Marszu Niepodległości" w Warszawie fot.Jacek Turczyk/EPA
Uczestnicy „Marszu Niepodległości” w Warszawie fot.Jacek Turczyk/EPA

Z kolei do sądu śródmiejskiego trafił wniosek o ukaranie jednej z osób za wykroczenie.

Z dotychczasowych informacji, które spływają do KSP, wynika też, że kolejne osiem osób policja dowiezie do sądów w czwartek rano.

Wiceszef prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Mariusz Piłat powiedział PAP, że takich wniosków policji o ukaranie niektórych zatrzymanych w trybie przyspieszonym przez Sąd Rejonowy Warszawa-Praga Południe – może być ok. 40. Najczęściej – jak dodał – będą to sprawy o naruszenie nietykalności cielesnej policjantów lub udziału w zbiegowisku. Zapewnił, że prokuratura będzie przyglądać się rozstrzygnięciom wydawanym przez sąd (prokurator nie jest stroną tych postępowań) pod kątem ewentualnych apelacji.

Poinformował również PAP, że „policja wystąpi do prokuratury o wszczęcie śledztw wobec ponad 30 osób zatrzymanych we wtorkowych zajściach”. Według niego mogą oni usłyszeć zarzuty czynnej napaści na policję (kara do 10 lat więzienia) lub brania udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie (kara do 3 lat więzienia).

Zdaniem prok. Piłata większość tych spraw ma trafić w czwartek z policji do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Niewykluczone będą wnioski prokuratury do sądu o areszty podejrzanych.

Marsz Niepodległości w tym roku przeszedł z ronda Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego na praski brzeg Wisły. Zakończył się na błoniach Stadionu Narodowego. Od początku dochodziło do drobnych incydentów; do zamieszek doszło jednak na końcu trasy marszu, choć bojówkarze cały czas atakowali policjantów i prowokowali uczestników manifestacji. W trakcie burd bojówkarze rzucali w stronę policjantów kostką brukową, butelkami, racami, petardami, drzewcami flag. Poszkodowanych zostało 51 policjantów, 44 trafiło do szpitala, 11 jest hospitalizowanych. Mają m.in. obrażenia głowy, nóg, rąk.

199 osób to – jak podkreślają policjanci – prawdopodobnie nie jest ostateczny bilans zatrzymań. Sprawdzane są m.in. placówki ochrony zdrowia, autobusy, pociągi; wszystko po to, by zatrzymać te osoby, które w burdach brały udział, a wyjechały już z Warszawy. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

  1. Bezkrytyczni GŁUPTASY popychadła globalistów „Dziennik Związkowy” już ZGŁUPELIŚCIE do samego dna i dalej przepisujecie te BREDNIE, kłamstwa i PROPAGANDE żydo-masońską fabrykowaną przez syjonistyczny zafałszowany PAP !
    Przecież wszyscy wiedzą, że Marsz Niepodległości w Warszawie w dniu 11 listopada 2014 roku zoorganizowany przez Ruch Narodowy Warszawie został NAPADNIĘTY przez zorganizowane lewacke bojówki WYNAJĘTE przez samego renegata Komorowskiego, oszustkę kryminalną Kopacz, banderowca Kaczyńskiego, komunistę złodzeja Leszka Millera, policję oraz służby mundorowe zdominowana przez UKRAINCÓW z polskim obywatelstwem i cała tą anty-polską sitwę która jest WYNAJETA przez banksterów z New Yorku/Brukseli od 1990 roku do dzisiaj, którzy cynicznie kupczą Polakami oraz polskim majątkiem.
    „Dziennik Związkowy” PRZESTAŃCIE w końcu przedrukowywać te głupie kłamstwa z PAP lub ten oszukańczy bełkot Komorowskiego, Kopacz czy tego RUSOFOBA banderowca Kaczyńskiego !

REKLAMA

2109249164 views

REKLAMA

2109249396 views

REKLAMA

REKLAMA

2111045787 views

REKLAMA

2109249537 views

REKLAMA

2109249636 views

REKLAMA

2109249744 views