REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKraków Airport przystąpił do Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży

Kraków Airport przystąpił do Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży

-

Kraków Airport dołączył w poniedziałek do grona sygnatariuszy deklaracji współpracy w ramach Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. Uczniowie małopolskich szkół będą korzystać z zajęć w jedynym w Polsce Centrum Edukacji Lotniczej.

Koalicja dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży została zawiązana w lutym tego roku z inicjatywy małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak. Jej członkowie – przedstawiciele różnych instytucji m.in. policji, straży pożarnej, inspekcji transportu drogowego, inspekcji sanitarnej, nadzoru budowlanego oraz szkół mają spotykać się regularnie, identyfikować zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się dzieci i wspólne szukać skutecznych rozwiązań problemów.

REKLAMA

„Port lotniczy to miejsce, w którym bezpieczeństwo dla wszystkich pracujących na lotnisku instytucji jest priorytetem” – mówił w poniedziałek prezes zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek.

Przypomniał, że w 2017 r. krakowskie lotnisko obsłużyło 5,8 mln pasażerów, w tym ponad 60 tys. dzieci do lat dwóch. „Staramy się połączyć bezpieczeństwo i komfort podróży, żeby mamy z dziećmi, dziadkowie czy opiekunowie jak najlepiej spędzili czas, kiedy oczekują na samolot. Nasze Centrum Edukacji Lotniczej to miejsce, w którym oswajamy z lotnictwem” – mówił Włoszek.

„Szczególnie ważne dla mnie jest właśnie to miejsce – Centrum Edukacji Lotniczej, jedyne w Polsce. Dzieci po pobycie tutaj są zorientowane, jak funkcjonuje lotnisko i lepiej przygotowane do podróży lotniczej. Mogą podejść, dotknąć, sprawdzić i wiedzą, jak zachować się w autentycznej sytuacji wsiadania do samolotu. To wszystko powoduje, że lęk przed wylotem będzie zniwelowany” – mówiła małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Dodała, że kuratorium będzie zachęcać szkoły do korzystania z oferty Centrum.

W październiku zeszłego roku w dawnym terminalu krajowym otwarto Centrum Edukacji Lotniczej. Od tego czasu odwiedziło je niemal 9 tys. osób – dzieci oraz seniorów. Uczestnicy zajęć mogą się tam poczuć, jak na prawdziwym lotnisku podczas odprawy pasażerskiej i kontroli bezpieczeństwa. Dowiadują się, jakie zasady obowiązują w portach lotniczych, jak należy się zachować, co można i czego nie można zabrać na pokład samolotu.

Jak poinformował Włoszek, Kraków Airport włączył się także w kampanie Urzędu Lotnictwa Cywilnego: „Laser to nie zabawka” oraz „Drony – lataj z głową”, których celem jest informowanie o zagrożeniach związanych z niewłaściwym wykorzystaniem dronów i laserów.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku odprawiono tu ponad 5,8 mln osób. Na ten rok prognozuje 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego, co oznacza przekroczenie progu 6 mln pasażerów rocznie. W pierwszym półroczu tego roku z usług lotniska skorzystało prawie 3,2 mln osób.(PAP)

fot.Wikipedia

REKLAMA

2107784005 views

REKLAMA

REKLAMA

2107784237 views

REKLAMA

2109580628 views

REKLAMA

2107784378 views

REKLAMA

2107784477 views

REKLAMA

2107784585 views