REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Kosiniak-Kamysz ponownie wybrany na prezesa PSL

Kosiniak-Kamysz ponownie wybrany na prezesa PSL

-

Władysław Kosiniak-Kamysz podczas XII kongresu PSL został w sobotę ponownie wybrany na stanowisko prezesa partii.

Za kandydaturą Kosiniaka-Kamysza opowiedziało się 1002 delegatów uczestniczących w kongresie. Jego kontrkandydatem był skarbnik ludowców i lider regionu opolskiego Stanisław Rakoczy, na którego głosowało 50 delegatów.

„Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie” – powiedział szef PSL po ogłoszeniu wyników. „Zrobię wszystko, żeby nie zawieść tego zaufania, żebyśmy odbudowali zasłużoną dla nas pozycję” – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

„Do dzieła! Zaczynamy kampanię samorządową. Cel jest prosty: zdobyć jak najwięcej przestrzeni do realizacji swoich planów i zamierzeń” – mówił prezes ludowców.

„Nie dam rady sam. Możemy tylko razem zmieniać na lepsze naszą rzeczywistość” – podsumował Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak Kamysz pełnił funkcję przewodniczącego PSL od końca 2015 r. Był najmłodszym ministrem w rządzie PO-PSL; gdy obejmował resort w listopadzie 2011 r., miał 30 lat. Choć kierował resortem pracy, z wykształcenia jest lekarzem internistą, doktorem nauk medycznych.

Kosiniak-Kamysz urodził się w 1981 r. w Krakowie; w 2006 r. ukończył medycynę w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do 2011 r. był lekarzem w uniwersyteckiej Klinice Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi. Badania naukowe do pracy doktorskiej prowadził w Emory University School of Medicine w Atlancie w USA.

W latach 2010-11 r. był krakowskim radnym, zajmował się problematyką polityki społecznej oraz ochrony zdrowia. Od 2000 r. związany z PSL, był jednym z założycieli Stowarzyszenia Forum Młodych Ludowców.

Jak sam podkreśla, został wychowany w tradycjach ruchu ludowego. Jego ojciec Andrzej Kosiniak-Kamysz jest obecnie szefem ludowców w Małopolsce, był ministrem zdrowia i opieki społecznej w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.

Od grudnia 2012 r. Kosiniak-Kamysz był wiceprezesem PSL, wcześniej, w latach 2008-12, pełnił funkcję sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego.

Propozycję objęcia resortu pracy usłyszał od Waldemara Pawlaka już w 2007 r., ale wówczas odmówił. “Brakowało mi jeszcze doświadczenia zawodowego. Chciałem zrobić doktorat” – mówił PAP. Miał wtedy 26 lat. Po czterech latach propozycję przyjął, tym razem tłumacząc, że takiej propozycji dwa razy się nie odrzuca, jeśli traktuje się politykę poważnie.(PAP)

Na zdj. Władysław Kosiniak-Kamysz (z lewej) fot.Joerg Carstensen/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks