REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Kopacz zapowiada wsparcie dla Warszawy przy naprawie mostu Łazienkowskiego

Kopacz zapowiada wsparcie dla Warszawy przy naprawie mostu Łazienkowskiego

-

Premier Ewa Kopacz powiedziała we wtorek, że “dołoży wszelkich starań”, aby Warszawa otrzymała wsparcie potrzebne do naprawy mostu Łazienkowskiego. Dodała, że rozmawiała w tej sprawie z przedstawicielami kilku resortów, w tym finansów.

Podczas konferencji po posiedzeniu rządu, Kopacz powiedziała, że według informacji ze stołecznego ratusza, wstępny szacunek strat i kosztów naprawy mostu Łazienkowskiego będzie gotowy dopiero pod koniec tygodnia.

REKLAMA

“Ponieważ sprawa jest poważna i dotyczy kłopotu, który jest tu w Warszawie, w stolicy Polski, więc myślę, że dołożę wszelkich starań, aby wsparcie od rządu w tej konkretnej sprawie popłynęło do miasta” – powiedziała Kopacz.

Dodała, że we wtorek miała się spotkać z ministrem finansów Mateuszem Szczurkiem, ale do spotkania nie doszło z powodu wyjazdu szefa resortu. Zapewniła jednak, że rozmawiała z przedstawicielami nie tylko Ministerstwa Finansów, ale i innych resortów.

Do pożaru mostu doszło w sobotę wieczorem. Ugaszono go po 12 godzinach; most zamknięto do odwołania. W poniedziałek władze stolicy poinformowały, że uszkodzenia są poważniejsze, niż się wydawało i na razie na moście nie będzie dopuszczony ruch pojazdów. (PAP)

fot.Jacek Turczyk/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks