REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKopacz: nazwiska nowych ministrów i marszałka Sejmu - po niedzieli

Kopacz: nazwiska nowych ministrów i marszałka Sejmu – po niedzieli

-

Ewa Kopacz fot.Stephanie Lecocq/EPA
Ewa Kopacz fot.Stephanie Lecocq/EPA

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała w czwartek, że po niedzieli ogłosi nazwiska nowych ministrów i kandydata na nowego marszałka Sejmu. Powtórzyła też, że obecny szef MSZ Grzegorz Schetyna nie zastąpi Radosława Sikorskiego na funkcji marszałka Sejmu.

Kopacz powiedziała w czwartek dziennikarzom w Brukseli, że „ma już poukładane w głowie”, kto zastąpi Radosława Sikorskiego na stanowisku marszałka Sejmu, a także ministrów, którzy podali się do dymisji. „Myślę, że to w ciągu trzech dni, po niedzieli, będziecie państwo już znali komplet nazwisk” – dodała.

REKLAMA

Powtórzyła swoje zapewnienie z rana, że nowym marszałkiem Sejmu nie zostanie Schetyna. „Grzegorz Schetyna pracuje w MSZ i nie zgłaszał takiej ochoty, żeby zmieniać to miejsce, przynajmniej do mnie, nie wiem jak w relacjach z państwem” – powiedziała premier.

Dopytywana, czy bierze pod uwagę kandydatury obecnej wicemarszałek Sejmu Elżbiety Radziszewskiej lub rzeczniczki rządu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na marszałka Sejmu, Kopacz odparła: „Będzie to miłym zaskoczeniem dla państwa”.

Pytana, dlaczego z funkcji w rządzie zrezygnowali ministrowie zdrowia Bartosz Arłukowicz i sportu Andrzej Biernat, którzy nie pojawili się w nagraniach z nielegalnych podsłuchów, Kopacz powiedziała, że wyciek do internetu akt, dotyczących tej sprawy spowodował, że ustalony został „katalog nazwisk”. „Starałam się w ramach tego katalogu tylko i wyłącznie poruszać” – mówiła.

Podkreśliła, że nie chce w czasie czterech ostatnich miesięcy, jakie pozostały do wyborów, „mieć pracowników, których będzie się obciążać i non stop pytać tylko o jedno – o rozmowy”. „Oni są dzisiaj potrzebni do roboty, ciężkiej roboty i te cztery miesiące, dla niektórych być może niepotrzebne, ale dla nas bardzo potrzebne, byśmy mogli pójść do Polaków i sprawozdać, jak skończyliśmy tę kadencję” – podkreśliła szefowa rządu.

W środę premier poinformowała, że z funkcji w rządzie zrezygnowali ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera zrezygnował Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych – Jacek Cichocki (pozostaje szefem KPRM). Decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął Radosław Sikorski. Zmiany w rządzie i Sejmie nastąpiły po publikacji w internecie materiałów ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej.

Tzw. afera podsłuchowa dotyczy prywatnych rozmów ministrów i polityków PO, które zostały podsłuchane i nielegalnie nagrane w warszawskich restauracjach od lipca 2013 r., a upublicznione latem 2014 roku w mediach. We wtorek na jednym z portali społecznościowych na profilach biznesmena Zbigniewa S. i jego gazety opublikowano zdjęcia kilkunastu tomów akt śledztwa w tej sprawie, prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2103226179 views

REKLAMA

2103226412 views

REKLAMA

2105022804 views

REKLAMA

2103226555 views

REKLAMA

2103226655 views

REKLAMA

2103226764 views