REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Kopacz: Borys Budka będzie nowym ministrem sprawiedliwości

Kopacz: Borys Budka będzie nowym ministrem sprawiedliwości

-

Ewa Kopacz fot. Roman Pilipey/EPA
Ewa Kopacz fot. Roman Pilipey/EPA

Nowym ministrem sprawiedliwości zostanie obecny poseł PO Borys Budka. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że jeszcze w czwartek wystąpi do prezydenta Bronisława Komorowskiego z wnioskiem o powołanie go na nowego szefa resortu sprawiedliwości.

REKLAMA

Budka zastąpi na stanowisku szefa MS Cezarego Grabarczyka, który w środę podał się do dymisji.

“Ministrem sprawiedliwości, oczywiście po powołaniu przez pana prezydenta Bronisława Komorowskiego, zostanie 37 -letnie absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Śląskiego, doświadczony samorządowiec, parlamentarzysta, doktor ekonomii, ale również wykładowca od pierwszych lat po zakończeniu studiów” – powiedziała Kopacz prezentując Budkę.

Podkreśliła, że postawiła na “staranne wykształcenie prawnicze połączone z praktyką w zawodzie” oraz doświadczenie w działalności publicznej gwarantujące rzetelność w wykonywaniu ważnej funkcji państwowej. “Atutem nowego ministra jest zarówno jego doświadczenie zawodowe, jak i młodość” – zaznaczyła.

Kopacz zwróciła też uwagę, że Budka ponad 60 razy reprezentował polski parlament przed Trybunałem Konstytucyjnym. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks