REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKomorowski spotkał się z sekretarzem generalnym ONZ i prezydentem Ukrainy

Komorowski spotkał się z sekretarzem generalnym ONZ i prezydentem Ukrainy

-

fot.Adam Warzawa/EPA
fot.Adam Warzawa/EPA

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w czwartek w Gdańsku z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem. Następnie odbyło się trójstronne spotkanie Bronisława Komorowskiego, Ban Ki Muna i prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Z sekretarzem generalnym ONZ rozmawiała też premier Ewa Kopacz.

REKLAMA

Do spotkań polityków doszło przy okazji obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Gdańsku. Według prezydenckiej kancelarii, rozmowy Komorowskiego miały dotyczyć możliwości mocniejszego zaangażowania Organizacji Narodów Zjednoczonych w rozwiązanie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Także o sytuacji na Ukrainie – jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu – rozmawiała z sekretarzem generalnym ONZ premier Kopacz. Tematem była także rola Polski w ONZ.

CIR podało, że poruszono także “kwestię negocjacji w sprawie Agendy rozwojowej ONZ po 2015 roku, która powinna mieć charakter uniwersalny i zapewniać zrównoważony rozwój w skali poszczególnych państw, regionów oraz całego świata”. Premier Kopacz rozmawiała także z Ban Ki Munem o przygotowaniach do planowanego szczytu klimatycznego.

W ramach obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Gdańsku zaplanowano m.in. panele historyczne i polityczne. Późnym wieczorem odbędą się uroczystości na Westerplatte. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2119258603 views

REKLAMA

2119258696 views

REKLAMA

REKLAMA

2121055049 views

REKLAMA

2119258762 views

REKLAMA

2119258818 views

REKLAMA

2119258859 views