REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKomorowski: ostatnie dwa tygodnie kampanii - akcja "door to door"

Komorowski: ostatnie dwa tygodnie kampanii – akcja „door to door”

-

fot. Bronisłąw Komorowski Facebook
fot. Bronisłąw Komorowski Facebook

Ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że ostatnie dwa tygodnie kampanii zamierza poświęcić na jak największą liczbę spotkań z wyborcami. Aktywni mają być też jego wolontariusze, którzy w ramach akcji „door to door” będą przekazywać list od prezydenta.

Komorowski kontynuuje w piątek objazd po Polsce „bronkobusem” – w planach ma wizyty w woj. mazowieckim i świętokrzyskim. W następnych dniach ma udać się na południe – na Śląsk i Opolszczyznę.

REKLAMA

Na briefingu prasowym w Warszawie prezydent podkreślił, że kampania wyborcza wkracza „w decydującą fazę, wymagającą dużej aktywności, obecności w jak największej liczbie miejsc”. „Będzie to intensywna kampania, ale jadę głównie po to, żeby (…) Polakom podziękować za osiągnięcia, które z Polski lokalnej widać najlepiej – osiągnięcia wszystkich samorządów, zresztą bardzo różnej orientacji politycznej” – mówił Komorowski.

Jak dodał, chciałby też pogratulować „tych osiągnięć w wymiarze indywidualnym, rodzinnym”. „Ale jadę również po to, żeby dać odpór – jak to się mówi – także wszystkim czarnowidzom, którzy kwestionują dorobek Polski i Polaków w ciągu 25 lat naszej wolności, którzy wolą opowiadać o konieczności odbudowywania kwitnącego, ale niepozbawionego problemów kraju, ze zgliszcz, jakby to był kraj po wojnie” – zaznaczył prezydent.

„Jadę po to, żeby przekonać, że to od naszej pracy i od naszego wysiłku będzie zależało, czy potrafimy i dalsze problemy Polski rozwiązać, bo tych problemów nie brakuje i nigdy brakować nie będzie” – dodał. Podkreślił przy tym, że do dalszej pracy trzeba mieć „wiarę, optymizm i energię”. „A tej Polakom nie brakuje” – mówił Komorowski.

Zapowiedział, że tam, gdzie nie będzie mógł udać się osobiście, z wyborcami będą spotykać się jego wolontariusze. Bedzie to kampania „door to door” (od drzwi do drzwi). „Będą przekonywać Polaków razem ze mną, że warto 10 maja zagłosować na zgodę i bezpieczeństwo, na Polskę nie kłótliwą, nie awanturniczą, Polskę zgodną, Polskę zdolną do współpracy i dzięki temu – bezpieczną” – podkreślił Komorowski.

Wolontariusze mają rozdawać ulotki wyborcze Komorowskiego i listy z prośbą o głos w wyborach 10 maja. Prezydent przekonuje w liście, że nadchodzące wybory będą ważne. „Zdecydujemy o tym, czy w niespokojnym świecie Polska będzie miała prezydenta sprawdzonego, zdolnego do zapewnienia zgody i bezpieczeństwa” – pisze Komorowski.

Przypomina też priorytety swych rządów: bezpieczeństwo, rodzina, konkurencyjna gospodarka, dobre prawo i nowoczesny patriotyzm, a także cel na kolejną kadencję – stworzenie programu „Dobry start dla młodych”. „Będziemy m.in. wspierać rozwój młodej przedsiębiorczości, tworzenie nowych, lepszych miejsc pracy i budowę mieszkań z umiarkowanym czynszem” – zapowiada w liście prezydent.

W piątek w drodze do Kielc Komorowski odwiedził gospodarstwo sadownicze w Komorowie (Mazowieckie). „Miło w czasie kampanii wyborczej być w Komorowie. Bardzo sobie to cenię i czułem się tutaj znakomicie” – powiedział prezydent dziennikarzom po zwiedzeniu przetwórni owoców oraz wytwórni soków.

Komorowski podkreślił, że gospodarstwo z Komorowa działa w ramach grupy sadowników o niedużym indywidualnym potencjale, którzy wspólnie dobrze sobie radzą. „Razem potrafią nie tylko zorganizować produkcję sadowniczą, ale potrafią także ją zagospodarować w pełni. Powiem więcej: radzą sobie nawet z embargiem Putina i to jest miarą polskiego sukcesu” – zaznaczył.

W Kielcach Komorowski spotka się z drużyną piłkarzy ręcznych Vive Tauron Kielce, następnie w Busku-Zdroju będzie rozmawiał z mieszkańcami. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2107764731 views

REKLAMA

REKLAMA

2107764963 views

REKLAMA

2109561354 views

REKLAMA

2107765104 views

REKLAMA

2107765203 views

REKLAMA

2107765311 views