REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKomorowski o wypowiedzi dyrektora FBI: ignorancja, brak wiedzy historycznej

Komorowski o wypowiedzi dyrektora FBI: ignorancja, brak wiedzy historycznej

-

Bronisław Komorowski fot.Franck Robichon/EPA
Bronisław Komorowski fot.Franck Robichon/EPA

„Ignorancja, brak wiedzy historycznej i pokłady dużej niechęci osobistej” – tak prezydent Bronisław Komorowski odniósł się do wypowiedzi dyrektora FBI Jamesa Comeya. Komorowski ocenił, że trzeba pracować nad „rozbiciem krzywdzących Polaków stereotypów”.

„Ignorancja, brak wiedzy historycznej i chyba jakieś pokłady dużej niechęci osobistej. To wymaga reakcji państwa polskiego, ta reakcja ma miejsce. Ale jak widać wymaga też żmudnej pracy nad rozbiciem złych, nieprawdziwych, krzywdzących Polaków stereotypów” – powiedział prezydent w TVP odnosząc się do wypowiedzi Comeya.

REKLAMA

Komorowski zaznaczył, że to wypowiedź obraźliwa nie tylko w stosunku do pamięci o Polsce, ale przede wszystkim wobec Polaków, którzy pomagali Żydom w czasie wojny. „Przypomniałbym temu dyrektorowi, że to jest też obrażanie pamięci Jana Karskiego, wysłannika Podziemnego Państwa Polskiego, którego i Stany Zjednoczone także pośmiertnie oznaczyły najwyższym orderem” – dodał prezydent.

Podkreślił, że każde „niemądre, albo szkodliwe zachowanie funkcjonariusza innego państwa – nawet zaprzyjaźnionego, jakim są Stany Zjednoczone, wymaga odpowiedniej reakcji na odpowiednim poziomie”. „Wydaje mi się, że wezwanie ambasadora Stanów Zjednoczonych do ministerstwa spraw zagranicznych jest adekwatną reakcją państwa polskiego” – ocenił Komorowski.

„Trzeba dać szansę Stanom Zjednoczonym, aby to one znalazły wyjście z zaistniałej sytuacji. (…) Myślę, że można liczyć albo na autorefleksję tego dyrektora Agencji albo jakieś zachowanie innych czynników Stanów Zjednoczonych” – dodał prezydent.

Ambasador USA w Polsce Stephen Mull został w niedzielę wezwany do MSZ w związku z wypowiedzią dyrektora FBI Jamesa Comeya. Mull otrzymał notę z protestem. Zapewnił, że sugestie, iż Polska była w jakikolwiek sposób odpowiedzialna za Holokaust, nie są stanowiskiem USA.

Chodzi o przemówienie Comeya wygłoszone 15 kwietnia w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, a następnie przedrukowane w dzienniku „Washington Post” z okazji Dnia Pamięci o Holokauście. Comey mówił w nim, że Holokaust był „najbardziej znaczącym wydarzeniem w historii ludzkości”; zapowiedział, że każdy nowy funkcjonariusz FBI będzie miał obowiązek odwiedzić Muzeum, by zobaczyć, że „dobrzy ludzie pomagali mordować miliony”, podporządkowując się ideologii nazistów.

Tłumaczył, że najbardziej przerażającą lekcją Holokaustu jest to, iż pokazał on, że ludzie są w stanie zrezygnować z indywidualnej moralności i przekonać się do prawie wszystkiego, poddając się władzy grupy. „W ich mniemaniu mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić” – dodał Comey.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

 1. 1-m NAJWIĘKSZYM obecnym ignorantem historycznym w III RP jest właśnie B.Komorowski, który PODŻYROWAŁ tzn. POCHWALIŁ fałszerzy ANTY-polskiego filmidla „IDA” który spreparowany przez polskich obywateli ŻYDOWSKIEJ narodowości zamieszkałych w Polsce kłamliwe oczernia Polaków za mordowanie żydów w czasie 2-j Wojny Światowej.
  Wszyscy uczciwi ludzie na Świecie już doskonale wiedzą, że członkowie decydenci tzw. „Amerykańskiej Akademii Filmowej” w przeważającej większości to żydzi z amerykańskim obywatelstwem, którzy nagradzają nieomal każdą zafałszawaną HAŁTURE filmową o tzw. „holocouście”.
  Na tej zasadzie też żydzi zamieszkali w USA nagrodzili w lutym 2015 roku tą swoją ZDEWALUWANĄ statuteka ideologiczną „Oskara” to KŁAMLIWE filmidło „IDA” fałszywie rehabilitujące żydowska morderczynie sądową Wolińską zasadzającej wyroki śmierci dla niewinnych Polaków, a jednocześnie to sfabrykowane kłamliwe filmidło „IDA” oszukańczo robi z Polaków zabijaków, którzy jakoby wymordowali rodzinę tej żydo-bolszewickiej Wolińskiej co jest PARSZYWYM KŁAMSTWEM.
  Te fałszywe produkcje filmowe żydostwa czy to zamieszkałego w Polsce czy gdzie kolwiek są PRODUKOWANE na zamówienie żydowskich KLUBÓW ROZCZENIOWYCH aby upokoży Polaków i wymuszac, wyłudzac od polskiego podatnika nie kończące się rozczenia finansowe.
  B.Komorowski chwalił ten KŁAMLIWY film „IDA” oczerniający Polaków, a jego autorów nawet zaprosił do Belwederu w Warszawie aby POGRATULOWAĆ za to wstrętne oczerniane Polaków.
  B.Komorowski jest FAKTYCZNIE chwalcą oraz wspieratorem oczerniania Polaków który NAGRADZA za kreowanie KŁAMLIWEYCH produkcji filmowych fałszywie krujacych jako morderców żydów.
  Komorowski też się przyczynił wielokrotnie to OCZERNIANA Polaków na arenie medzynarodowej aby się przypdobac żydowskim klubom rozczeniowym.
  A oto jakie BREDNIE wygadywał publicznie B.Komorowski o tym zafałszowanym filmidło „IDA” oczerniającym Polaków o zabijanie żydów:
  – Dzisiaj jest szczególny dzień, ważny dla wszystkich, którzy chcą dostrzegać ten niebywały postęp, jaki się dokonuje w zakresie także promocji Polski, promocji polskiej kultury i w ogóle dostępności do wiedzy o Polsce dla całej reszty świata – stwierdził prezydent Bronisław Komorowski, odnosząc się do uhonorowania Oskarem filmu „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Słowa te brzmią co najmniej kuriozalnie, jako że film ten ani z promocją Polski, ani z promocją polskiej kultury nie ma nic wspólnego. Treść scenariusza nie ma także pokrycia w faktach historycznych, zatem żadnej wiedzy za sobą nie niesie, a jedynie nienawiść do wszystkiego co polskie, dobre i piękne.
  – Myślę, że to powinno być źródłem satysfakcji dla wszystkich. Mam nadzieję, że i twórcy filmu, ale i wszyscy odbiorcy w Polsce, będą w tym widzieli dobry znak świadczący o tym, że stajemy się coraz bardziej atrakcyjni jako kraj nie tylko konsumujący dorobek innych, ale także pokazujący rzeczy niesłychanie wartościowe reszcie świata – zaznaczył Komorowski.
  Tak skandaliczne i oburzające słowa z ust głowy państwa polskiego chyba dotychczas nie padły. Nakazywanie Polakom, aby szczycili się laurami niepolskiego bynajmniej obrazu, w którym – mimo że traktuje o czasach II wojny światowej na terytorium naszego kraju – nie zobaczymy niemieckiego okupanta, a jedynie Polaków przedstawionych jako morderców i złodziei, chciwych na żydowskie majątki i bezwzględnych w postępowaniu, już samo w sobie stanowi obrazę całego narodu. Natomiast imputowanie Polakom, iż ich kraj jest krajem „konsumującym dorobek innych” oraz „pokazującym reszcie świata rzeczy niesłychanie wartościowe” w postaci ukazywania samych siebie w tak fałszywym i obrzydliwym świetle, to już szczyt zakłamania i bezczelności które TEŻ kreuje B.Komorowski, za nie został do tej pory ROZLICZONY nawet politycznie.
  B.Komorowski NIE spełnia elementarnych kryteriów, aby byc Prezydentem III RP, gdyż on zachowuje się jak NIE POCZYTALNY działając na SZKODE polskich obywateli.
  Komorowski swoim postepowaniem też dołożył swoją cegiełkę do fabrykowania tych wstrętnych insynuacji w wykonaniu dyrektora FBI Jamesa Comeya.

REKLAMA

2114944966 views

REKLAMA

2114945198 views

REKLAMA

REKLAMA

2116741588 views

REKLAMA

2114945338 views

REKLAMA

2114945437 views

REKLAMA

2114945545 views