REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Komorowski o wyborze Tuska: polska szarża odniosła gigantyczny sukces

Komorowski o wyborze Tuska: polska szarża odniosła gigantyczny sukces

-

“Polska szarża odniosła dzisiaj gigantyczny sukces” – tak prezydent Bronisław Komorowski skomentował w sobotę wieczorem wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. To oznacza nie tylko ogromne uznanie dla polskiej pozycji, ale też zwiększenie polskich możliwości – podkreślił.

Prezydent RP Bronisław Komorowski fot. EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI
Prezydent RP Bronisław Komorowski fot. EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI

REKLAMA

Prezydent, który spotkał się z dziennikarzami po zwycięskim meczu polskich siatkarzy z Serbami na Stadionie Narodowym w Warszawie, powiedział, że sobota to niebywały dzień zwycięskiej polskiej szarży.

“Wygraliśmy i ten mecz tu na Stadionie Narodowym w Warszawie, piękny mecz w piłkę siatkową w ramach mistrzostw świata, ale także wygraliśmy na arenie międzynarodowej nie tylko prestiżowe, ale i bardzo ważne stanowisko przewodniczącego Rady, co oznacza ogromne nie tylko uznanie dla polskich dokonań i polskiej pozycji w świecie europejskim, w świecie Zachodu, ale również oznacza to zwiększenie polskich możliwości” – zaznaczył Komorowski.

“Tak, że cieszmy się po prostu, polska szarża odniosła dzisiaj gigantyczny sukces” – podkreślił.

Prezydent był pytany przez dziennikarzy, kto będzie nowym premierem. “To przewiduje konstytucja, są normalne reguły, które będą przestrzegane” – odpowiedział Komorowski.

Prezydent dodał, że to zależy od momentu złożenia dymisji obecnego rządu, ale także od normalnego trybu konsultacji. “Przecież chodzi o to, aby zmiana, która jest rzeczą normalną w demokracji, szczególnie w takiej sytuacji, gdzie jest gigantyczna wygrana właśnie na arenie UE, mogła przynosić dobre owoce, ale także nie oznacza jakiś poważnych kłopotów, perturbacji, destabilizacji sytuacji w kraju” – podkreślił prezydent.

“Od tego jest konstytucja, od tego jest także prezydent” – podsumował.

Premier Donald Tusk, po wyborze na szefa Rady Europejskiej, zapowiedział, że prawdopodobnie we wtorek poinformuje o nowym układzie rządowym.

Z kolei rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska pytana w sobotę przez PAP o scenariusz zmian w rządzie odpowiedziała, że będzie to zależało od rozmów z prezydentem i rozmów koalicyjnych. Dopytywana o nowego szefa rządu, powiedziała jedynie, że jest kandydat na tę funkcję.

W kontekście następcy Tuska na funkcji premiera i szefa partii politycy PO najczęściej wskazują marszałek Sejmu Ewę Kopacz. Sama Kopacz zadeklarowała w piątek, że jeśli będzie taka potrzeba, to będzie gotowa stanąć na czele rządu.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks