REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKomorowski: 4 czerwca demonstracja KOD z udziałem byłych prezydentów

Komorowski: 4 czerwca demonstracja KOD z udziałem byłych prezydentów

-

Bronisław Komorowski fot.Peter Endig/EPA
Bronisław Komorowski fot.Peter Endig/EPA

Bronisław Komorowski poinformował, że w demonstracji KOD i ugrupowań opozycyjnych, która odbędzie się 4 czerwca wezmą też udział byli prezydenci. “Mam nadzieję, iż tego dnia w obronie demokracji staną obok siebie Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski” – mówił.

REKLAMA

Bronisław Komorowski w “Faktach po Faktach” w TVN24 był pytany, czy wziąłby udział w demonstracjach Komitetu Obrony Demokracji.

“Nigdy nie ukrywałem, że jestem całym sercem za formą obywatelskiej troski o państwo polskie, polską demokrację. I tak się umówiliśmy, że takim momentem, w którym byli prezydenci mogą się pojawić w sposób naturalny i zrozumiały w czasie manifestacji KOD, ale także innych partii opozycyjnych, zatroskanych o demokrację polską, będzie 4 czerwca, jako rocznica odzyskania wolności i zwycięstwa w wyborach 4 czerwca 1989 roku. Bo wtedy rozpoczął się proces przebudowy naszego kraju w kierunku demokracji” – powiedział były prezydent.

Wyraził nadzieję, iż tego dnia w obronie demokracji staną obok siebie Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Jak zaznaczył, jego niedawna wspólna konferencja z Aleksandrem Kwaśniewskim jest zapowiedzią wspólnego występowania byłych prezydentów, “przy wszystkich różnicach” jakie ich dzielą.

“Są sprawy, takie jak demokracja w Polsce, udział Polski w integracji europejskiej, które zachęcają, albo zmuszają do wspólnego zabierania głosu, właśnie w nadziei, że nie będzie to głos odczytywany jako bezpośrednio zaangażowany w politykę partyjną” – zaznaczył Komorowski. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2123196158 views

REKLAMA

REKLAMA

2123196175 views

REKLAMA

2124992495 views

REKLAMA

2123196185 views

REKLAMA

2123196191 views

REKLAMA

2123196195 views