REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKomitet protestacyjny medyków: oczekujemy spotkania z premierem

Komitet protestacyjny medyków: oczekujemy spotkania z premierem

-

W dalszym ciągu oczekujemy na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim – przekazał we wtorek rzecznik prasowy Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia Grzegorz Sikora. Przedstawiciele komitetu nie pojawili się na wtorkowym spotkaniu z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

“Jeśli premier Morawiecki uważa, że należy urealnić propozycje dotyczące propozycje dotyczące podwyżek, to my odpowiadamy tym samym. (…) Oczekujemy spotkania z premierem. Jeśli minister uważa, że propozycje są z Kosmosu, czy tez z Marsa, to my pytamy, z jakiej planety są żądania ministerstwa” – powiedział Sikora.

REKLAMA

Rzecznik komitetu wskazywał, że obecnie ok. 600 tys. medyków w Polsce odpowiada za zdrowie 38 mln Polek i Polaków. “Niechęć do spotkania, brak woli dialogu, brak woli porozumienia ze strony premiera, to uchylanie się od odpowiedzialności” – ocenił.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia ma osiem postulatów. Obejmują one m.in. natychmiastową zmianę ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia; realny wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki, a także zatrudnienie dodatkowych pracowników obsługi administracyjnej i personelu pomocniczego oraz wprowadzenia norm zatrudnienia związanych z liczbą pacjentów. Komitet postuluje także m.in. zapewnienie zawodom medycznym statusu funkcjonariusza publicznego i stworzenie systemu ochrony pracowników przed agresją słowną i fizyczną pacjentów; wprowadzenie urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej, a także uchwalenie ustaw o medycynie laboratoryjnej i zawodzie ratownika medycznego.

Według resortu zdrowia łączny koszty realizacji postulatów byłyby ogromny. W poniedziałek szef MZ Adam Niedzielski powołał w resorcie nowego wiceministra, który zajmie się m.in. dialogiem społecznym. Został nim Piotr Bromber.

“Białe Miasteczko 2.0” stacjonuje od 11 września przy warszawskich Alejach Ujazdowskich, w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. (PAP)

REKLAMA

2118997001 views

REKLAMA

2118997099 views

REKLAMA

REKLAMA

2120793454 views

REKLAMA

2118997172 views

REKLAMA

2118997232 views

REKLAMA

2118997283 views