REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Komisja etyki zwróciła uwagę Pawłowicz za jej słowa nt. tej komisji

Komisja etyki zwróciła uwagę Pawłowicz za jej słowa nt. tej komisji

-

Najłagodniejszą karą – zwróceniem uwagi – ukarała w środę komisja etyki poselskiej Krystynę Pawłowicz (PiS) za wypowiedź, że “głęboko lekceważy” postanowienia tej komisji. Pawłowicz powtórzyła w środę, że komisja szykanuje opozycję i dodała, że “nadal ma w nosie jej postanowienia”.

Komisja etyki zajmowała się lipcową wypowiedzią Pawłowicz dla PAP. Posłanka odnosiła się do wówczas do poprzedniej kary – upomnienia, którą komisja etyki ukarała ją za to, że komentując w mediach spot wyborczy PO z udziałem Władysława Bartoszewskiego apelującym o udział w eurowyborach, powiedziała: “Jest to pastuch słabej klasy. Niech pastuch się schowa i nas nie poucza”. “Siedzi w fotelu jak przed egzekucją na krześle elektrycznym i to już chyba po wykonaniu wyroku, bo wszystkie światła jakieś pogaszone dziwnie” – mówiła też Pawłowicz.

REKLAMA

2147483647 clicks

Pawłowicz komentując decyzję komisji powiedziała wtedy PAP, że nie wycofuje się z “żadnego swojego słowa” o Bartoszewskim, ani nie żałuje swojego zachowania na posiedzeniu Sejmu. “Głęboko lekceważę jej (komisji etyki) postanowienia. Ona ma na celu jedynie gnębienie opozycyjnych posłów” – oświadczyła. Za te słowa ukarano w środę posłankę.

Wiceszefowa komisji Elżbieta Witek (PiS) poinformowała w środę PAP, że komisja zdecydował o ukaraniu posłanki zwróceniem uwagi. Zaznaczyła, że sama była temu przeciwna.

Pawłowicz nie stawiła się na posiedzeniu komisji; powiedziała PAP, że nie zamierza się odwoływać od jej decyzji. “Mam nadal głęboko w nosie wszelkie działania komisji, uważam, że powinno się ją zlikwidować” – podkreśliła posłanka.

Komisja za naruszenie zasad etyki poselskiej może ukarać posła upomnieniem, zwróceniem uwagi lub naganą. Na odwołanie od decyzji komisji poseł ma dwa tygodnie.(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2131466392 views

REKLAMA

REKLAMA

2131466407 views

REKLAMA

REKLAMA

2133262727 views

REKLAMA

2131466417 views

REKLAMA

2131466420 views

REKLAMA

2131466424 views