REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKomisja etyki upomniała Pawłowicz za słowa o Bartoszewskim

Komisja etyki upomniała Pawłowicz za słowa o Bartoszewskim

-

Sejmowa komisja etyki poselskiej ukarała w środę posłankę PiS Krystynę Pawłowicz upomnieniem za wypowiedź o prof. Władysławie Bartoszewskim. Posłanka oświadczyła, że nie wycofuje się ze swoich słów i „głęboko lekceważy” postanowienia komisji.

Krystyna Pawłowicz fot.Lukas Plewnia/Wikipedia
Krystyna Pawłowicz fot.Lukas Plewnia/Wikipedia

Posłanka PiS komentując w mediach spot wyborczy PO z udziałem Bartoszewskiego apelującego o udział w eurowyborach, powiedziała: „Jest to pastuch słabej klasy. Niech pastuch się schowa i nas nie poucza”. „Siedzi w fotelu jak przed egzekucją na krześle elektrycznym i to już chyba po wykonaniu wyroku, bo wszystkie światła jakieś pogaszone dziwnie” – mówiła też Pawłowicz.

REKLAMA

O ukaranie Pawłowicz zwróciła się w maju do komisji etyki Platforma Obywatelska. Zdaniem jej polityków słowa Pawłowicz są „niegodne, prostackie, chamskie” i kompromitują Sejm.

„Mówienie tego o człowieku, który był więźniem obozu koncentracyjnego Auschwitz, mówienie tego o jednym z najwybitniejszych autorytetów współczesnej Polski, jest zachowaniem niegodnym posła Rzeczpospolitej, zachowaniem niegodnym obywatela RP, jest po prostu zwykłym bezczelnym zachowaniem” – uzasadniał w maju wniosek szef sztabu PO, europoseł Tadeusz Zwiefka.

Jak powiedziała PAP szefowa komisji etyki Izabela Mrzygłocka (PO), na środowym zamkniętym dla mediów posiedzeniu komisji zdecydowano o ukaraniu posłanki PiS upomnieniem. Dodała, że komisja jest w trakcie przygotowania pisemnego uzasadnienia decyzji i że do tego czasu nie udziela szczegółowych wypowiedzi na ten temat.

Pawłowicz z kolei powiedziała PAP, że nie wycofuje się z „żadnego swojego słowa” o Bartoszewskim. Zaznaczyła, że nie zamierza odwoływać się od decyzji komisji. „Głęboko lekceważę jej postanowienia. Ona ma na celu jedynie gnębienie opozycyjnych posłów” – oświadczyła Pawłowicz.

Komisja za naruszenie zasad etyki poselskiej może ukarać posła upomnieniem, zwróceniem uwagi lub naganą. Na odwołanie od decyzji komisji poseł ma dwa tygodnie. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2095964397 views

REKLAMA

REKLAMA

2095964630 views

REKLAMA

2097761026 views

REKLAMA

2095964779 views

REKLAMA

2095964880 views

REKLAMA

2095964991 views