REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKielce. „Ostrzelali” Bronkobus kulami z farbą - odpowiedzą za wykroczenie

Kielce. „Ostrzelali” Bronkobus kulami z farbą – odpowiedzą za wykroczenie

-

Policyjne zarzuty stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym usłyszeli dwaj mężczyźni odpowiedzialni za „ostrzelanie” w niedzielę w Kielcach kulami z farbą, autobusu kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego.

Do incydentu doszło po południu w centrum miasta na Alei IX Wieków Kielc, na wysokości gmachu Urzędu Wojewódzkiego. „Bronkubus”, w którym nie było prezydenta, został wyprzedzony przez samochód, z którego padło kilkanaście strzałów – kule do paintballa z żółtą farbą trafiły w przednią szybę i atrapę pojazdu kampanijnego.

REKLAMA

Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik świętokrzyskiej policji Kamil Tokarski, zarzuty w związku ze sprawą usłyszały dwie z pięciu zatrzymanych osób – wszystkie podróżowały samochodem osobowym.

„Zarzuty, w związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – to wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji – usłyszeli 25-letni kierowca pojazdu i 52-latek, który strzelał. Uznaliśmy, że mężczyźni spowodowali zagrożenie i rażąco naruszyli przepisy bezpieczeństwa. Nie wiadomo, co by się stało, gdyby np. kierowca autobusu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik z pieszymi” – wyjaśniał Tokarski.

Pozostałe trzy osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków. Cała piątkę zwolniono do domów. Kierowcy samochodu zatrzymano prawo jazdy.

Jak dodał Tokarski, wniosek o ukaranie podejrzanych o wykroczenie zostanie wysłany do sądu. Mężczyznom grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny – do pięciu tys. zł.

Wg policji podczas przesłuchania kierowca odmówił składania wyjaśnień. Z kolei 52-latek tłumaczył, że był pod wpływem alkoholu (miał 1,5 promila) i chciał sobie zrobić zdjęcie na tle autobusu.

Tzw. Bronkobusem podróżowało 15 osób. Nikomu nic się nie stało. W niedzielę „Bronkobus” w ramach kampanii objeżdżał północne powiaty województwa świętokrzyskiego, gdzie zbierano m.in. podpisy na listach poparcia dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta. (PAP)

fot.Bronisław Komorowski facebook

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2122848128 views

REKLAMA

REKLAMA

2122848145 views

REKLAMA

REKLAMA

2124644465 views

REKLAMA

2122848155 views

REKLAMA

2122848161 views

REKLAMA

2122848165 views