REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKielce. Bronkobus „ostrzelany” kulami z farbą

Kielce. Bronkobus „ostrzelany” kulami z farbą

-

Autobus kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego został „ostrzelany” kulami do paintballa z żółtą farbą. Do incydentu doszło w niedzielę w centrum Kielc w pobliżu Urzędu Wojewódzkiego.

Nikomu z podróżujących tzw. Bronkobusem nic się nie stało. W autobusie nie było prezydenta. „Na pewno było to mało przyjemne, ale nie było to nic groźnego. To był jakiś mały wygłup ludzi, którzy wracali z jakiegoś paintballa. Ci, którzy wyskoczyli ze swojego busa, byli ubrani w moro i w kominiarki, a więc to było zupełnie groteskowe” – powiedział PAP poseł PO Artur Gierada, który podróżował autobusem kampanii prezydenckiej Komorowskiego. „Traktujemy, to jako pewnego rodzaju happening osób, które za bardzo poniosła fantazja” – dodał.

REKLAMA

O incydencie została poinformowana kielecka policja. Jak powiedział PAP mł. asp. Mariusz Bednarski z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji „padło kilkanaście strzałów w przednią szybę i atrapę autobusu”.

Niedługo po incydencie funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych kielczan w wieku 52 i 28 lat. Pierwszy z nich – mówił Bednarski- „przyznał się do popełnionego czynu, w chwili zdarzenia był nietrzeźwy”. “Policja zabezpieczyła sprzęt, obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia” – dodał.

Do zdarzenia doszło w centrum miasta na Alei IX Wieków Kielc, na wysokości gmachu Urzędu Wojewódzkiego. W niedzielę „Bronkobus” w ramach kampanii objeżdżał północne powiaty województwa świętokrzyskiego, gdzie zbierano m.in. podpisy na listach poparcia dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta. (PAP)

fot.Bronisław Komorowski facebook

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2123127621 views

REKLAMA

REKLAMA

2123127638 views

REKLAMA

REKLAMA

2124923958 views

REKLAMA

2123127648 views

REKLAMA

2123127654 views

REKLAMA

2123127658 views