REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKidawa-Błońska: chciałabym debatować z Kaczyńskim, bo on jest liderem listy PiS w...

Kidawa-Błońska: chciałabym debatować z Kaczyńskim, bo on jest liderem listy PiS w Warszawie

-

Gdyby miało dojść do debaty wyborczej, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska chciałaby debatować z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, gdyż – jak zaznaczyła – to on jest liderem listy PiS w Warszawie, w okręgu w którym również ona startuje.

Zapytana w TVN24 z kim chciałaby debatować: z prezesem PiS, czy z premierem Mateuszem Morawieckim, Kidawa-Błońska odpowiedziała, że z Jarosławem Kaczyńskim. „Bo on jest +jedynką+ z Warszawy i to my powinniśmy tutaj, w Warszawie ze sobą rozmawiać, a nie szukać jakichś zastępczych rozwiązań” – dodała.

REKLAMA

Zaznaczyła, że zawsze tradycyjnie debatowali ze sobą liderzy list wyborczych, żeby „ludzie mogli poznać ich poglądy”.

Zapytana o kwestię zapowiedzianej na sobotniej konwencji PiS podwyżki płacy minimalnej Kidawa-Błońska powiedziała, że „na pewno ludzie w Polsce muszą więcej zarabiać”.

„Trzeba stworzyć taki system, żeby ludzie wiedzieli, że jeżeli pracują, to ta praca im się opłaca. Nie docenialiśmy tych ludzi, którzy naprawdę pracują, w różnych warunkach, podejmują ryzyko pracy. Stworzyliśmy taki system, który pozwoli tym ludziom zarabiać więcej. Chcemy żeby to był system odpowiedzialny, a nie nakładający wyższe koszty wynagrodzeń na przedsiębiorców” – mówiła.

Dodała, że w programie KO płaca minimalna powiązana jest ze średnią krajową. „To jest lepsze rozwiązanie, bo nie obciąża przedsiębiorców i jest prorozwojowe” – powiedziała Kidawa-Błońska.

Zaznaczyła, że to Platforma Obywatelska i jej lider Grzegorz Schetyna zaczęli mówić jako pierwsi o „trzynastej” emeryturze, a było to na początku kadencji, kiedy szukano rozwiązań, które mogłyby poprawić emerytom standard życia i pozwolić na to, by mieli więcej pieniędzy w portfelu. „Rzeczywiście zrobiło to Prawo i Sprawiedliwość, zrobiło to jednorazowo” – dodała. I – dodała – „bardzo dobrze, bo emerytom były te pieniądze potrzebne”, ale – podkreśliła – „to nie jest rozwiązanie systemowe”.

Kidawa-Błońska pytana, za co pochwaliłaby rząd Mateusza Morawieckiego odpowiedziała, że straciła zaufanie do premiera. „Nie mogę mieć zaufania do premiera, który mija się z prawdą, nie szanuje opozycji, nie słucha nas, nie chce nawet z nami rozmawiać. Jak można poważnie traktować polityka, który piastuje tak poważną funkcję i nie słucha tego, co mówią ludzie. Nie mówi prawdy” – powiedziała.

Zaznaczyła też, że jest oburzona słowami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, dotyczącymi tradycyjnego modelu rodziny. „To świadczy o tym, że Jarosław Kaczyński nie rozmawia z ludźmi, nie rozmawia z matkami, które musiały uciec ze swojego domu bo miały męża, który je bił” – mówiła. „Losy ludzi są bardzo trudne, niech oni wybierają kto jest dla nich rodziną” – dodała.

Na pytanie, czy opowiada się za związkami partnerskimi odpowiedział, że tak. „Uważam, że te sprawy powinny być jak najszybciej uregulowane” – powiedziała Kidawa-Błońska. Dodała, że „obywatele zasługują na równe prawa i nie może być ktoś poza bezpieczeństwem prawnym”. Zapewniła też, że po wygranych przez KO wyborach program Rodzina 500+ nie zostanie zlikwidowany.

Zapytana o adopcję dzieci przez pary homoseksualne odpowiedziała, że „jest jeszcze długa rozmowa przed nami”. „To jeszcze nie jest ten czas” – dodała.

Z kolei na pytanie, czy jeśli KO wygra wybory Polska będzie domagała się reparacji od Niemiec, Kidawa-Błońska odpowiedziała: „Polska poniosła ogromne straty i nie ma takich pieniędzy, które mogłyby nam to wszystko przywrócić. Ale także są umowy międzynarodowe, które podpisaliśmy i do których się zobowiązaliśmy. Te umowy powinny być przestrzegane”. Dopytywana, czy Polska będzie się reparacji domagać odpowiedziała, że nie. (PAP)

Na zdjęciu: Małgorzata Kidawa-Błońska
fot.Pawel Supernak/EPA/Shutterstock

4 KOMENTARZE

  1. Pan Kaczynski jest liderem PIS- u i czlowiekiem ktory ma i zna program swojej partii, Pani Kidawa- Blonska jest urojeniem Schetyny i kobieta ktora szuka programu…..zreszta jego tresci nie zna….Po co sie maja spotykac – nie mowiac o debacie

  2. Kaczyński nie chce się spotkać z Kidawa Błońska bo jest fatalny w konfrontacji na debaty , łatwo traci cierpliwość a retoryka jaką prezentuje swojemu elektoratowi nie zdaje egzaminu w konfrontacji podczas debaty. Kaczyński pamięta jak dostał łupnia podczas debaty z Tuskiem i po poprostu boi się ponownej kompromitacji a że jest zakamuflowanym gejem więc dodatkowo boi się kobiet …… Niesamowicie bawią mnie teorie fanów dojnej zmiany w stylu Yankesa , jakieś brednie o programie kiedy jedyny program jaki od 4 lat tak naprawdę prowadzi dojna zmiana to koryto + a reszta to tylko zasłona dymna do systemowego rabunku , zadłużania i destrukcji państwa …..

  3. Mnie natomiast ” niesamowicie bawi ” fakt , ktory nastapi po 13 pazdziernika…Schetyna wraz ze swoja swita oraz paru klakierow np Pszoniak czy Janda znajda sie na smietniku historii…. o tobie Normals juz ciezko cokolwiek napisac – dawno ” zeswirowales”

  4. Raczej nie wtrącam się do utarczek słownych pomiędzy Yankesem i Normalsem. Tym razem pozwolę sobie na kilka uwag. Yankes pisze w miarę normalnie. Natomiast pisząc na temat PiS i obecnych rządów w Polsce wygląda jakby tracił poczucie rzeczywistości. PiS nie ma żadnego programu rozwoju kraju poza sloganami propagandowymi. Nie jest partią konserwatywną, tylko partią jednej osoby, która śmierć brata wykorzystała do objęcia władzy i do zagłuszenie głosów sumienia. J.Kaczyński ponosi moralną odpowiedzialność za katastrofę smoleńską i wszystko co robi ma unicestwić poczucie winy, które w nim tkwi. PiS wygra prawdopodobnie wybory październikowe, ale to nic nie zmieni. Za kilka lat Polacy zmierzą się z konsekwencjami rządów PiS i nastąpi przebudzenie. Wychodzenie z kryzysu zajmie jednak sporo lat. W USA jest podobna sytuacja. Amerykanie muszą przejść przez jakąś formę rządów komunistycznych i wtedy się obudzą. Jak na razie wielu wierzy takim lewackim typom jak Sanders, Warren, Harris i wielu innym, którzy obiecują „łapówki” wyborcze w sumie na ponad 60 trylionów dolarów (w terminologii amerykańskiej). Ich ewentualny wybór skończy się totalną katastrofą ekonomiczną.

REKLAMA

2097924674 views

REKLAMA

REKLAMA

2097924907 views

REKLAMA

2099721299 views

REKLAMA

2097925050 views

REKLAMA

2097925151 views

REKLAMA

2097925261 views