0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKGP: 21 osób zatrzymanych po fałszywym alarmie na lotnisku w Modlinie

KGP: 21 osób zatrzymanych po fałszywym alarmie na lotnisku w Modlinie

-

Lotnisko w Modlinie fot.Tomasz Gzell/EPA
Lotnisko w Modlinie fot.Tomasz Gzell/EPA

21 osób zostało zatrzymanych po fałszywym alarmie na lotnisku w podwarszawskim Modlinie. Sprawcy grozi nawet do ośmiu lat więzienia; będzie też musiał pokryć koszty związane z akcją służb i przekierowaniem lotów. Z lotniska ewakuowano w sumie ok. 800 osób.

REKLAMA

Jak poinformował w poniedziałek PAP Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, w niedzielę ok. godz. 21 Straż Graniczna została poinformowana o bombie na modlińskim lotnisku.

“Sprawa została potraktowana bardzo poważnie. Ewakuowano ok. 800 osób – nie tylko z terminala, także z samolotów, cztery loty przekierowano na lotnisko w Warszawie. Sprawdziliśmy lotnisko, nie znaleźliśmy ładunku wybuchowego” – dodał.

Funkcjonariusze ustalili numer telefonu, z którego dzwoniono z informacją o bombie. “Na miejscu trwała impreza. Uczestniczyło w niej 21 osób. Wszystkie były pijane. Nikt nie chciał przyznać się do tego, że dzwonił z informacją o ładunku wybuchowym” – powiedział policjant.

Jak dodał, wobec tego prokurator zdecydował o zatrzymaniu wszystkich. “Kiedy wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego sprawcy grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Do tego dochodzą jeszcze koszty m.in. zaangażowania służb, przekierowania lotów” – dodał Marciniak. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2127099237 views

REKLAMA

REKLAMA

2127099254 views

REKLAMA

REKLAMA

2128895574 views

REKLAMA

2127099264 views

REKLAMA

2127099268 views

REKLAMA

2127099272 views