REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKatowice. Powstaje musical z piosenkami Skaldów

Katowice. Powstaje musical z piosenkami Skaldów

-

Musical komediowy pt. „Prześliczna wiolonczelistka”, oparty na piosenkach legendarnej grupy Skaldowie powstaje w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. W czwartek w Katowicach zorganizowano casting, aby wyłonić wykonawców. Prapremiera jest planowana na 4 października.

Zespół Skaldowie fot.Sławek/Wikipedia
Zespół Skaldowie fot.Sławek/Wikipedia

Pomysł spektaklu zrodził się z popularności opartego na muzyce Abby musicalu „Mamma mia”. „Kiedy na pewnej uroczystości spotkałam Andrzeja Zielińskiego, przedstawiłam mu nasz pomysł, a on zareagował bardzo pozytywnie” – powiedziała PAP dyrektor CKK Izabela Kosowska.

REKLAMA

„Muzyka Skaldów jest uniwersalna, ponadczasowa, piękna. To naprawdę genialny kawałek historii muzyki” – dodała.

Libretto napisała teatrolog Kinga Piechnik. To rozgrywająca się współcześnie historia miłosna Ani i Grzesia, którzy zamierzają wziąć ślub. Podczas ich zaręczyn spotykają się ciocia Aniela i wujek Mike.

Założyciel i wieloletni lider Skaldów Andrzej Zieliński nie miał wątpliwości co do tego przedsięwzięcia. „Wreszcie ktoś wpadł na ten dobry pomysł” – powiedział PAP. „+Skrzypek na dachu+ był już 100 tys. razy – to świetne, klasyka, ale mamy też swoją własną, polską muzykę, która jest bogata, różnorodna i na światowym poziomie” – ocenił.

„Moje piosenki nie są najłatwiejsze, ale dają duże pole do popisu. Jest ich tyle, że można z tego stworzyć piękny musical” – dodał muzyk.

Reżyserii podjął się Jakub Wocial. „Scenariusz jest bardzo fajną, prostą, rozrywkową historią. W połączeniu z muzyką Skaldów, walorami wokalnymi, aktorskimi i charyzmą wykonawców daje szansę na hit” – ocenił.

Zainteresowanie czwartkowym castingiem było spore, dominowali młodzi ludzie. W zależności od roli, do której aspirowali, mieli przygotować piosenki: „Dopóki jesteś”, „Ktoś mnie pokochał”, „Z całego serca życzę Ci”, „Medytacje wiejskiego listonosza”, „Szanujmy wspomnienia”, „Wierniejsza od marzenia” oraz tytułową „Prześliczną wiolonczelistkę”.

„W styczniu obroniłam tytuł aktora scen muzycznych, skończyła się więc moja przygoda szkolna, a zaczęła zawodowa. Zgłaszam się na wszelkie castingi, przynajmniej w okolicach miejsca mojego zamieszkania. A Skaldów słuchali moi rodzice, słucham też ja, bardzo ich szanuję” – powiedziała Zuzanna Pycia. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2114946197 views

REKLAMA

2114946429 views

REKLAMA

REKLAMA

2116742819 views

REKLAMA

2114946569 views

REKLAMA

2114946668 views

REKLAMA

2114946776 views