REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaKamiński: za rządów PO-PSL ABW inwigilowała 48 dziennikarzy

Kamiński: za rządów PO-PSL ABW inwigilowała 48 dziennikarzy

-

Mariusz Kamiński fot.Paweł Kula/EPA
Mariusz Kamiński fot.Paweł Kula/EPA

48 osób wykonujących zawód dziennikarza było inwigilowanych przez ABW w czasach rządów PO-PSL – powiedział w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński (PiS).

Minister wypowiadał się na posiedzeniu sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, która jest poświęcona przyczynom dymisji komendanta głównego policji insp. Zbigniewa Maja. PO pytała m.in., czy obecny na posiedzeniu szef MSWiA Mariusz Błaszczak próbował weryfikować informacje o rzekomych nielegalnych podsłuchach dziennikarzy.

REKLAMA

Nawiązując do tego Kamiński powiedział, że do końca lutego będzie trwał audyt w służbach specjalnych, w ramach którego „badany jest wątek inwigilacji dziennikarzy”. „Informuję państwa oficjalnie, że w tym momencie istnieje lista 48 dziennikarzy, którzy w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u byli inwigilowani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego” – powiedział Kamiński.

Dodał, że audyt nie został jeszcze zakończony. „Być może lista ta ulegnie rozszerzeniu, natomiast 48 osób wykonujących zawód dziennikarza było inwigilowanych przez ABW” – powiedział minister.

Kamiński zapowiedział, że listę dziennikarzy zostanie przekazana posłom. Dodał, że o sprawie została poinformowana premier Beata Szydło. „Więc proszę nie zarzucać pani premier jakiejkolwiek dezinformacji w tym zakresie” – powiedział Kamiński. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2107786163 views

REKLAMA

REKLAMA

2107786396 views

REKLAMA

2109582787 views

REKLAMA

2107786537 views

REKLAMA

2107786636 views

REKLAMA

2107786744 views